Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

13 Temmuz tarihinde Yengeç burcunun 20 derecesinde parçalı bir Güneş Tutulması meydana geliyor. Tutulmanın etkileri uzun zamandır hissediliyordu, önümüzde ki 1 ay kadar daha hissedilmeye devam edecektir. Güneş Tutulmaları, aynı zaman da çok güçlü Yeni Ay’lardır. Yeni enerji taşırlar ve hayatınıza yeni konuları getirirler. Önümüzde ki iki senelik dönemde Güneş ve Ay Tutulmaları Yengeç- Oğlak burçları aksında oluşacaklar. Bu tutulma ise serinin ilk Tutulması oluyor.

Yengeç burcu astroloji de, ev hayatı, aile, güvenlik, anne, anne figürleri, beslenme, sağlık ve duygularla bağlantılıdır. Bu dönem de evinizle ilgileniyor olabilirsiniz, şehir değiştirme, ülke değiştirme, taşınma, ev hayatınızı yenileme, evlilik gibi konular gündeminizde olabilir. Anneniz ve anne figürleri ön planda olabilir. Bu tutulma ile hamilelik haberi alabilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal güvenliğinizle ilgili düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınız ve sağlığınızla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili, mide, göğüs, memeler, yemek borusu, kaburgalar hassas olabilir.

Tutulma, Plüton’un karşısında meydana geliyor. Plüton astroloji de, ölüm, yıkım, doğum, dönüşüm, güç ve okült konularla bağlantılıdır. Bu Tutulma enerjisi ile hayatınızda bu konular ön planda olabilir. Verdiğiniz kararlar oldukça zorlayıcı olabilir, baskı altında hissettiğiniz adımlar atmak durumunda kalabilirsiniz. Aile bireyleriniz ve sevdiklerinizle güç oyunları arasında kalmamaya özen göstermelisiniz. Zararlı hırslarınızı törpülemelisiniz. Kendinizi güvende hissetmek için adımlar atabilirsiniz. Kendinizi ait hissettiğiniz yerlerde vakit geçirebilir, aile ortamı yaratmaya çalışabilirsiniz. Plüton ve Neptün arasında ki destekleyici açı ile attığınız adımlar size günün sonunda iyileşme getirecektir.

Güneş Tutulmaları, size yeni bir enerjiyi getirirler. Yeni enerji bazen hazır olmadığınız, bir anda hayatınızda beliren ve çözmek durumunda kalacağınız bir enerji olabilir. Doğum haritalarınızda Yengeç burcunun bulunduğu alanı tetikleyecek olan Tutulma, bu alanınızla ilgili büyük değişim ve dönüşümlerin habercisi olabilir. Güneş Tutulmasının sizin hayatınız üzerinde ki etkileri için danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz