Yengeç Burcunda Dolunay

22 Aralık tarihinde Yengeç burcunun 0 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. Yengeç burcu, ev hayatı, aile, anne, çocuklar, nostalji, beslenme, duygusallık, empati, hamilelik gibi konuları içine alır. Bu Dolunay etkisi ile hayatınızda bu konular üzerine tamamlanmalar, değişimler ya da durumlar oluşabilir.

Yengeç burcu, su grubu elementi burçlarından biri olduğu için Dolunay etkisi süresince daha hassas ve daha duygusal hissedebilirsiniz. Duygusal olarak yoğunluğun artacağı bu dönem de, eviniz ya da ailenizle ilgili kararlar alabilirsiniz. Anne figürleri, anne olmak, hamilelik ya da kendi anneniz ile ilgili konular gündeminize düşebilir. Bu enerji ile geçmişe sıklıkla dönebilirsiniz, geçmiş yıllarda olan olayları tekrar hatırlayabilir, anılarınızın üzerinden tekrar geçebilirsiniz. Evinizi düzenleyebilir, taşınabilir, domestik işlerle ilgilenebilirsiniz. Annenizle vakit geçirebilir, problemleriniz varsa, bu duygusal, empati yapabileceğiniz enerji altında küslüklerinize çözüm bulabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili Yengeç burcunun temsil ettiği, memeler, mide, kaburgalar, yemek borusu, göğüs kafesi önem kazanabilir, hassaslaşabilir. Bu bölgelerle ilgili sağlığınızı tehdit eden problemler varsa, dikkat etmekte ve tedbiri elden bırakmamakta fayda var.

Dolunay, Koç burcunda gerileyen Uranüs’ten de destek alıyor. Aileniz ya da ev hayatınızla ile ilgili beklenmeyen sürpriz gelişmeler olabilir. Aynı zaman da Dolunay zamanında gökyüzünde var olan Neptün ve Venüs arasındaki destekleyici açı, sevgi enerjisini daha da yoğunlaştıracaktır. Duygusal yoğunluğu hissedebilirsiniz. Ait olmak ve güvende olmak öncelikleriniz arasında olabilir.

Affetmek istediklerinizi affetmek, özür dilemek istediklerinizden özür dilemek için bu enerjiyi kullanabilirsiniz. Bu enerjiyle birlikte sevdiklerinize karşı daha hassas olabilirsiniz. Ev içerisinde olmak, kabuğunuzdan çıkmak istemeyeceğiniz, kendinizi psikolojik ve fiziksel olarak güvende hissettiğiniz yerlerde olmak isteyeceğiniz bir enerji sizlerle olacak. Ait olmayı istediğiniz, güveni arzuladığınız kişilere, yerlere, durumlara odaklanın. Şefkatli olmak, bağışlayıcı, affedici olmak ve sezgilerinize güvenmek bu Dolunay enerjisinin anahtar kelimeleri. Doğum haritalarınızda 0 derece Yengeç burcunun bulunduğu alanı tetikleyecek olan Dolunay, özellikle Yengeç ve Oğlak burçlarında 0 derece ve çevresinde gezegenleri olanları yoğun şekillerde etkileyebilir. Yengeç Dolunay’ı ile ilgili kişisel doğum haritalarınız üzerinden danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz