Yay Burcunda Yeni Ay

7 Aralık tarihinde Yay burcunun 15 derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor. Yeni Ay dönemleri yeni enerjileri içinde barındırır. Yeni Ay yöneticisi Jüpiter’in büyütücü ve genişletici enerjisi ile Balık burcunda kavuşan Mars ve Neptün’ün enerjisi Yeni Ay’a eşlik ediyor olacak.

Yay burcu enerjisi, iyimserlik, büyüme, yurtdışı konuları, felsefe, din, eğitim, uzak seyahatler, hukuksal konularla ilgili durumları gündeminize taşıyabilir. Yeni tecrübelere bu dönemde daha kolay evet diyebilirsiniz. Abartılar ve yargılar çoğalabilir. Detaylar içinde kaybolmak istemeyebilir, resmin bütününe odaklanmanız gereken durumlar oluşabilir. Özellikle Yeni Ay yöneticisinin de Yay burcunda seyahat ediyor olması, hayatınızda ki mevcut durumların büyümesine ve genişlemesine sebep olabilir.

Yeni Ay, Neptün ve Mars kavuşumundan sert bir etki alıyor. Bu kavuşumun pozitif etkisi, hayaller için savaşma, önsezilerin yükselmesi, romantizmin artmasıdır. Özellikle bu dönem de meditasyon yapmak, dua etmek, kendinizle baş başa kalmak ve hayallere dalmak isteyebilirsiniz. Neptün ve Mars gezegenlerinin Balık burcunda kavuşmasının hayatınızda ki negatif etkileri, aldanma, aldatılma, kandırılma, bulanıklıklar, zehirlenmeler, isteksizlik ve yorgunluk gibi konular olabilir. Unutkanlıklar artabilir. Bu enerji altında cinsel olarak isteksizlikler görülebilir. Ev ve iş yerlerinizde musluklar ve su ile ilgili problemler oluşabilir. Özellikle sağlığınızla ilgili zehirlenmeler ve alerjiler görülebilir. Ne içtiğinize, ne yediğinize dikkat etmekte fayda var. Ayrıca Yay burcu kalçalar ve bacaklarla ilgilidir. Yeni Ay döneminde bu bölgeleriniz hassaslaşabilir ya da bu bölgelerinize özen göstermek isteyebilirsiniz.

Hayatınızda bir sis perdesi hissedebileceğiniz bu Yeni Ay enerjisinden, özellikle doğum haritalarında Yay burcunun 15 derece ve çevresinde gezegenleri olanlar daha yoğun şekillerde etkilenebilirler. Ayrıca, Balık, İkizler ve Başak burcunun 15 derece ve çevresinde gezegenleri olanlar ise daha sert şekiller de etkilenebilirler. Merkür Retrosu da Yeni Ay günü son buluyor. Bu Yeni Ay etkisi ile başlatacağınız işler üzerine emin adımlar atmalısınız. Bulanıklığın olduğu ve emin olmadığını düşündüğünüz hiçbir konu da adım atmamalısınız. Yeni Ay enerjisinin kişisel olarak sizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için danışmanlık alabilirsiniz.

 

Yorum Yaz