Venüs Başak Burcunda

10 Temmuz tarihinde ilişkiler, aşk, sevgi, güzellik, uyum, ahenk, değer duygusu ve finansal konuları yöneten gezegen Venüs, Başak burcuna adım atıyor. 6 Ağustos tarihine kadar Başak burcunda seyahatine devam edecek. Venüs, Başak burcunda düşük pozisyonda olduğundan güçlü özelliklerini gösteremeyebilir.

Başak burcu, çalışmak, emek vermek, planlar yapmak, analitik olmak gibi konularla ilgilidir. Başak burcu herşey de mükemmeli arar, detaylara takılır ve kusurlara konsantre olur. Bu süreçte, ilişkiler de huzursuz ve tedirgin bir yapı hakim olabilir. İlişkiler de kusurların daha çok göze batabileceği bu süreçte, mükemmelliyetçi arayıştan ötürü, aşkı ve sevgiyi rahat ve doyasıya yaşamama gözlemlenebilir. İlişkiler de aşkı ve sevgiyi yaşamaktansa, plan yapmak, analitik ve mantığa uygun, gerçekçi ilişki yaşamak daha önemli olacaktır. İlişkiler de para, yaş, kalite, mevki, statü, başarı gibi noktalar önemli olmaya başlayacaktır. Bu süreçte sevdiklerinizi eleştirmenin dozunu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Sevdiklerinizi temiz olması için, plan yapması ve hayatında ki eksiklikleri gidermesi için teşvik edebilirsiniz.

Venüs, Başak burcunda seyahat ederken, cinsellik konusunda tabular oluşabilir. Bu dönemde başlayan ilişkilerin tutucu ve kapalı bir zihniyeti olabilir. İlişkiler daha temkinli, daha planlı ve gerçekçi yaşanır. Kuruntu artabilir. Sevgi akışının olmadığını hissedebilirsiniz. Ortak payda da buluşmak ve ilişkiler de emek vermek bu dönemin anahtarı olacaktır. Venüs Başak burcundayken sevgisini hizmet ederek, karışarak, eleştirerek göstermeye çalışır. Bu dönem de karşınıza çıkan büyük aşkları, kusur arayışlarından ve hiç kimseyi beğenmemeden ötürü itebilirsiniz.

Bu dönem de paranın kontrolünü planlarınızla ve doğru stratejilerle sağlayabilirsiniz. Başak burcu arınmakla ilgilidir. Artık giymediğiniz kıyafetlerinizi, bağışlamak istediklerinizi bu dönem de toparlayıp verebilirsiniz. Güzelliğiniz ve sağlığınız için detoks yapmak, kötü alışkanlıklarınızı bırakmak için de oldukça sağlıklı bir dönem olacaktır.

 

Yorum Yaz