Terazi Burcunda Dolunay

19 Nisan tarihinde, Terazi burcunun 29 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay bu sene meydana gelen ikinci Terazi Dolunayı ve burcunun son derecesinde oluşuyor. 29 derece, astroloji de anaretik derece olarak adlandırılır. Sonlar, bitişler, kapanışlarla bağlantılıdır, enerjinin sonu olarak düşünebilirsiniz. Dolunay etkisi haftanın başından beri hissediliyordu, önümüzde ki hafta da etkilerini yoğun şekillerde hissettirecektir.

Terazi burcu, denge, uyum, partnerlik, adalet, hak, ilişkiler, ortaklık, estetik, güzellik gibi konuları temsil eder. Bu dönemde ilişkilerde sen, ben, biz dengesi masaya yatırılabilir. İlişkilerde sorunlar var ise, bunları çözmeye odaklanabilirsiniz. Üzeri kapatılmış sorunlar, bu Dolunay etkisi ile tekrar gün yüzüne çıkabilir. Dolunay yöneticisi Venüs, Balık burcunun son derecelerinde seyahat ediyor. İlişkiler de pozitif olarak, affetme, bağışlama ve empati konuları gündeminizde olabilir. Negatif olarak, özellikle Mart ayından bu yana sizi meşgul eden soruların cevaplarını alabilirsiniz. Bu cevaplar sizi kurban psikolojisine sokabilir ya da depresif hissettirebilir. Fakat her türlü, süregelen durumun sonuçlanması ya da netleşmesi bu Dolunay enerjisi ile yaşanacaktır.

Bu dönemde, adalet ve hak arayışında artış olacaktır. Kendinize haksızlık edildiğini hissettiğiniz durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Sakin kalarak problemlerinizi çözmeye çalışmalısınız. Sağlam olmayan, yanlış zamanlarda verilen kararlarla başlatılmış anlaşmalar, ilişkiler, sözleşmeler, arkadaşlıklar son bulabilir. Dengelenmeye ve uyumlanmaya çalışmak önceliğiniz olabilir. Özellikle ikili ilişkilerinizde adalet teması önemli olacaktır.

Sağlığınızla ilgili Terazi burcunun temsil ettiği, bel ve böbrekler hassaslaşabilir. Terazi burcu güzellik ve estetik konularını da içine alır. Bütün bu bölgelerle ilgili tedavi süreçlerini başlatabilir ya da bitirebilirsiniz. Doğum haritalarınızda Terazi burcunun bulunduğu 29 derecesinin bulunduğu alanı tetikleyecek olan Dolunay, Terazi, Koç, Yengeç ve Oğlak burçlarının 29 derece ve çevresinde gezegenleri olan kişileri daha yoğun ve sert şekillerde etkileyebilir. Dolunay enerjisinin sizi nasıl etkileyeceği ile ilgili danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz