Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, karmanın lordu, olgunlaşmanın, sorumlulukların gezegeni, iki buçuk seneden sonra burç değiştiriyor. Astrolojide büyük gezegenlerin burç değiştirmesi, hayatımızda yeni sayfaların açılmasına sebebiyet verirler. Satürn, geçtiğimiz 2 buçuk 3 senedir, Yay burcunda bulunuyordu. Özellikle, Yay burçlarını, yükselen burcu Yay olanları, Ay burcu Yay olanları ve Yay burcunda gezegenleri olanları etkiledi. Herkesin doğum haritasında Yay burcu hangi alanda ise bu alanları kısıtladı, sorumluluklar yükledi. Artık Oğlak burcuna adım atıyor. 18 Aralık 2017’de meydana gelen Yay Yeni Ay’ı ile birlikte, herkes için yeni bir dönem başlıyor.

Satürn’ün temel amacı, olgunlaştırmak ve kişiyi daha güçlü kılmaktır. Bu hayatta ki ruhumuzun amacına bizi ulaştırmaktır. Bu amaca ulaşmamız için bizi türlü sınavlara tabi tutar. Bizi çok zorlar, yolumuza engeller koyar. Tek amacı, sorumluluk almamız ve olgunlaşmamızdır. Her ne kadar çok büyük sıkıntılar altına girsek de geriye dönüp baktığımızda, çok şey öğrendiğimizi ve ne kadar deneyim kazandığımızı anlarız. Satürn’ün Yay burcu sınavı bittiğine göre, Oğlak burcu sınavı başlıyor. 20 Aralık 2017’de Satürn, Oğlak burcuna giriş yapmış olacak ve 2020 yılında bu burcu terk edecek. Bu zamana kadar, Oğlak burcu ile ilgili bize hayal edemeyeceğimiz deneyimler yaşatacak.

Doğum haritalarınızda Oğlak burcu hangi alanda ise, sizi bu alanda zorlayacak ve deneyim kazandıracaktır. Özellikle, Oğlak burçları, yükselen Oğlak’lar, Ay burcu Oğlak olanlar ve Oğlak burcunda gezegenleri olanlar için büyük sorumluluklar alacakları ve deneyim kazanacakları, 2 buçuk 3 sene bekliyor. Oğlak, çok çalışmak, emek harcamak, sorumluluk almak, disiplinli olmak ve amaca yönelik çalışmayı anlatır. Satürn bu alanda çok mutludur. Çünkü Oğlak’ların, yönetici gezegenleri Satürn’dür. Satürn’ün genel yapısına baktığımızda, disipline etmek önceliği olduğu için, Oğlak dışındaki diğer burçlarda rahat edememesi normaldir. Bu alanda aslında en iyi, en güçlü özelliklerini gösterecektir. Hayatınızda büyük sorumluluklar aldığınızı düşünüyorsanız, zaten çok çalıştığınızı ve her durumdan deneyim çıkarttığınızı düşünüyorsanız, Satürn sizi bir otorite haline çevirecek ve hayal ettiğinizden çok daha fazla güçlendirecektir. Fakat hayatınızda elinizi hiç bir taşın altına koymamış, sorumluluk almamış, çalışmamışsanız, Satürn’ün Oğlak burcu yolculuğundan keyif alamayabilirsiniz. Zira sizi çok ama çok zorlayacaktır. Sorumluluk aldırtıp, almayı reddettiğiniz süre boyunca sizi kısıtlayacaktır.

Bu süreçte, kariyerimiz, hedeflerimiz, amaçlarımız üzerine yoğunlaşacağız. Ne kadar çok sorumluluk alıp, ne kadar çok hedef belirlersek, Satürn bize yardım edecektir. 29 sene önce bu alanda bulunan Satürn, o dönemde ektiklerimizi, bu dönemde biçmemize de olanak verebilir. Satürn bu alandayken, gerçekten çalışanları ve çaba sarf edenleri ödüllendirmeye başlarken, elini taşın altına koymayanları süründürmeye başlayacaktır. Bu dönemde şanslı olmayı beklememelisiniz, ancak ve ancak çok çalışırsanız istediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalısınız. Başarı için sabra, metanete ve kendinizi disipline etmeye ihtiyacınız var. Emek verdiğiniz süre boyunca yükselebilirsiniz. Sorumluluk almaktan kaçtıkça, gömülmeye devam edebilirsiniz. Satürn, karmanın lordu olduğundan, Oğlak burcunda bulunduğu sürede, geçmişte yapmış olduğunuz iyilik, kötülük, verdiğiniz emek, kaçtığınız zorluklar hepsinin ödülünü ve cezasını sizlere verecektir.

Satürn’den korkmaya gerek yok, gerçek emek, gerçek ödülü size getirecektir. Herkese bu yeni yolculuklarında başarılar diliyorum, emek veren ve çalışan kazansın.

Yorum Yaz