Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

6 Ocak tarihinde, Oğlak burcunun 15 derecesinde bir Güneş Tutulması meydana geliyor. Güneş Tutulmaları, çok kuvvetli Yeni Ay’lardır. Yeni enerjileri taşırlar. Tutulma enerjisi önümüzdeki aylarda da hissedilmeye devam edecektir. İlk etkilerini -/+ 15 gün içinde deneyimleyebilirsiniz.

Oğlak burcu astrolojide, kariyer, iş, sorumluluklar, düzen, istikrar ve olgunluk gibi konuları temsil eder. Güneş Tutulmasının yönetici gezegeni Satürn, Plüton ile beraber. Bu enerji bir düzenin köklü olarak yıkılması anlamına gelebilir. Plüton, ölüm, yıkım, değişim, dönüşüm ve güç kazanma ile ilgilidir. Satürn’ün de getirdiği sorumluluk, yükler ve disiplin ile var olan düzeni yıkıp, yenisini inşa edebilirsiniz. Sorumluluklarınızı köklü olarak değiştirebilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda disiplinli bir şekilde farklı kapılara ilerleyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları yapabilir, toplantılar düzenleyebilirsiniz, iş başvuruları yapabilir, yeni iş görüşmelerine gidebilirsiniz. İstikrarlı olmalı ve çalışmaktan kaçmamalısınız. Büyük sorumlulukların büyük başarılar da getirebileceğini unutmamalısınız.

Tutulma, Uranüs tarafından zorlandığı için, hayatınızda ani ve beklenmeyen durumları da tetikleyebilir. Bağımsızlık, bireysellik ve özgürlük arayışı yükselebilir. Hayatınızda isyan etmek istediğiniz konular tekrar tekrar karşınıza çıkabilir. Oğlak enerjisinin ciddi ve sert yanı, duygularınızı köreltebilir, karamsar yanınızı yükseltebilir. Duygusal konularınızı halletmek için sağlıklı bir dönem olmayabilir. Pes etmemeli ve istikrar sağlamak adına adımlar atmalısınız, özellikle bu dönemde atılan adımların meyvelerini bundan 6 ay sonra meydana gelecek olan Oğlak burcundaki Ay Tutulması ile alabilirsiniz.

Sağlığınızla ilgili Oğlak burcu ve Satürn enerjisinin temsil ettiği dişleriniz, cildiniz kemikleriniz ve omurga bölgeniz hassaslaşabilir. Temsil edilen bu alanlarla ilgili sağlık kontrolleriniz ya da bakımlarınız olabilir. Oğlak burcu enerjisi ile kendinize hedefler belirleyebilirsiniz, bu hedefler kişisel hayatınızla, sağlığınızla, ilişkilerinizle, finansal durumlarınız ile ilgili olabilir. Her durumda daha çok çalışmaya, daha çok sorumluluk almaya odaklanmanız, bu enerjiyi en sağlıklı şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, sosyal statünüz, sorumluluklarınız, hırslarınız, kişisel düzeniniz, kariyeriniz, amaçlarınız ve olgunlaşmak üzerine dilekler dileyebilir, enerji çalışmaları yapabilirsiniz. Güneş Tutulması, doğum haritanızda Oğlak burcunun bulunduğu alanı tetikleyecektir. Özellikle 15 derece ve çevresinde gezegenleri olanları daha yoğun şekillerde etkileyebilir. Güneş Tutulması ile ilgili kişisel danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz