Oğlak Burcunda Dolunay

28 Haziran tarihinde Oğlak burcunun 6 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. Dolunay dönemleri tamamlanma, sonlanma, finalize olma süreçlerini tetikler. Etkilerini Dolunay öncesinden bir kaç gün önce hissetmeye başlayıp, Dolunay gününden sonra ki hafta boyunca hissedebilirsiniz. Bu Dolunay döneminde sorumlulukları temsil eden gezegen Satürn başrolde olacak.

Oğlak burcu astroloji de, çalışmak, sorumluluk almak, işler ve hedefler ile ilgilidir. Dolunay döneminde kararlılık, sabır ve konsantrasyon gereken işler ortaya çıkabilir. Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana, sorumluluklarınızın farkında olup, çalıştıysanız bu Dolunay size istediğiniz meyveleri verebilir. Her halükarda, Dolunay dönemleri, duyguların yoğunlaşması ve olgunlaşmasını tetikleyeceğinden iş hayatınızda aldığınız sorumluluklarla ilgili gerginlikler oluşabilir. Bu Dolunay döneminde işiniz ile ilgili kararlar alabilir, planlar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Büyük atılımlarınızı, Mars geri harekette olacağından dolayı Eylül ayına ertelemek daha sağlıklı olabilir.

Dolunay yöneticisi Satürn, Ay ile birlikte olduğundan dolayı, bu dönemde hayatınızda sağlamlaştırmak istediğiniz konular üzerine eğilebilirsiniz. Daha ciddi ve katı olduğunuzu hissedebilirsiniz. Sorumluluklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Satürn, kararlılığın ve uzun vadede ki gücü temsil eder. Planlarınızda kararlı olup, hedef odaklı çalışmaya devam etmelisiniz. Satürn geri harekette olduğundan dolayı, özellikle Aralık ayından bu yana üzerinde çalıştığınız işlerle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş ortaklarınızla ilgili durumlar ortaya çıkabilir. Bir projeyi ya da bir işi finalize edebilirsiniz. Dolunay döneminde sevdiklerinizle beraber, kendinize karşı sorumluluklarınızı da unutmamalısınız. Duygusal olarak kısıtlandığınızı hissediyorsanız, kendinize dönün ve ne istediğinizi sorun. Kendinize duyduğunuz saygı her şeyden önemli olmalı.

Oğlak Dolunay döneminde sağlık olarak özellikle dişleriniz, dizleriniz, kemikleriniz ve cildinize dikkat etmekte fayda var. Yaz aylarında olduğumuz için Güneş yanıklarına karşı cildi korumak oldukça önemli. Kemikleri ve dişleri ile ilgili problemleri olanlar bu Dolunay enerjisinden etkilenebilirler. Kişisel işleriniz dışında sağlığınız ile ilgili de sorumluluk almalısınız.

Yorum Yaz