Merkür Yengeç Burcunda

12 Haziran tarihinde Merkür, günün sona ermesine yakın Yengeç Burcuna adım atıyor. 29 Haziran tarihine kadar Yengeç burcunda seyahatine devam edecek. Merkür, astroloji de iletişim, haberleşme, yazılı ve sözlü kendini ifade etme biçimi, karar mekanizmaları, elektrik ve elektronik aletler, merak, öğrenmek ve bilgi ile alakalıdır.

Merkür Yengeç burcuna adım attığında iletişim dili duygusallaşmaya başlayacaktır. Kararlar mantıkla değil duygularla verilmeye başlayabilir. Konuşmalarınızda, yazılı ve sözlü iletişim dilinizde kalbinizden geldiği gibi hareket etme eğilimi artacaktır. Geçmiş daha çok yad edilmeye başlanabilir, eski anılardan konuşmak, aile ve sevdiklerinizle sohbet etmek, haberleşmek daha çok keyif verebilir. İkna kabiliyetiniz bu dönemde kıvrak zeka ve üstün konuşma yetenekleri ile değil duygulara dokunmakla çalışacaktır. Duygusal konuşmalar yapmak için, şiir yazmak, edebiyatla ilgilenmek için oldukça keyifli bir süreç başlıyor.

Yengeç burcunun getirdiği sezgisel güç fikirlere ve kararlara yansıyacaktır. Hafızanız oldukça güçlenecektir. Bu süreçte edinilen bilgiler ve öğrenilen her ders kalıcı olacaktır. Bu dönem beslenme, annelik, sevgi ve aile konuları ile ilgili kitaplar okumak, kendinizi bu tarz konularda eğitmek için oldukça sağlıklı olacaktır. Yemek kurslarına gidebilir, beslenme uzmanlarıyla çalışabilirsiniz. Annelik, hamilelik, çocuklar, ev hayatı, ev dekorasyonu ve iç peyzaj ile ilgili yeni bilgiler edinebilirsiniz. Bu dönem de ev eşyaları satın almak, arsa, emlak, gayrimenkul gibi işlerle ilgilenmek, ev kiralamak, satmak gibi konular ön planda olabilir. Evinizle uğraşabilir, evinize yeni elektronik eşyalar alabilirsiniz.

Özellikle duygusal iletişimde zorlanan kişiler için öğretici olacak olan bu süreci, sevdiklerinizle sohbet ederek, geçmişte ki güzel anıları yad ederek, evinize ve ailenize vakit ayırarak, romanlar okuyarak geçirebilirsiniz.

 

Yorum Yaz