Merkür Yay Burcunda

31 Ekim tarihinde iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür, Yay burcunda geçiş yapıyor. İleri ve geri hareketi ile birlikte 5 Ocak 2019 tarihine kadar Yay burcunda seyahatine devam edecek. Merkür, astroloji de her türlü yazılı, görsel iletişim, kendimizi ifade biçimimiz, zihnimiz, zihnimizin çalışması, anlaşmalar, sözleşmeler, seyahatleri ve elektronikleri sembolize eder.

Bu süreçte objektif ve tarafsız düşünmek zorlaşabilir. Önyargılı tavırlar problemler doğurabilir. Patavatsız konuşmalar artabilir. Düşüncelerinizde ve konuştuğunuz konularda daha fanatik daha coşkulu olma ihtimaliniz yükselir. Detaylar içinde boğulmaktansa, bütüne odaklanmayı tercih edebilirsiniz.

Yay burcu optimistlik, neşeli olmak, her daim mutlu olabilmekle de alakalıdır. Bir çok konuya daha optimist yaklaşılabileceğinden hemen karar verme, aceleci davranma yönünüzde artışlar olabilir. Bu süreç zarfında konuşmalarınızda ve yazışmalarınız da daha esprili olabilirsiniz. Bu dönem de yabancı ülkelerle ilgili bilgi sahibi olmak, araştırmalar yapmak çok keyifli olabilir. Yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz, bu süreçte yabancı dil öğrenmek daha kolay olabilir.

Doğum haritalarınızda Yay burcunun bulunduğu alana girecek olan Merkür, bu alana ve yönettiği konulara hız kazandıracaktır. Bu süreçte 16 Kasım – 7 Aralık tarihlerinde gerileyecek ve bu alanla ilgili geçmişte kalmış, üzeri örtülmüş konuları tekrar gündeminize de taşıyabilir.

 

Yorum Yaz