Merkür Terazi Burcunda

İletişim gezegeni Merkür 22 Eylül 2018 tarihinde Terazi Burcuna adım atıyor. 10 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda seyahatine devam edecek. Merkür astrolojik olarak; haberleşme, ticaret, zihin, nasıl yazdığımız, nasıl konuştuğumuz, mantık, anlayış, görüş, zeka, entelektüel seviye, postalar, planlar, mektuplar, randevular, reklamcılık, seyahatler, yayımcılık, satış, pazarlama, eğitim gibi konuları temsil eder. Ortalama 2-3 haftada bir burç değiştiren gezegen Merkür’ün Terazi burcuna adım atması, zihinsel aktivitelerin genel olarak Terazi enerjisi altında olacağını bize gösterecektir.

Bu süre içinde, iletişim biçimimiz daha uyumlu, dengeli, barışçıl ve kibar bir enerjiye dönüşecektir. Terazi burcu getirdiği sevimli enerji konuşma ve yazma stilinize yansıyabilir. Naif ve sakin bir ses tonu ile sevdiklerinizi etkileyebilirsiniz. Yazı diliniz tehditkâr yaklaşımlardan uzaklaşıp, pekiştirici bir hal alabilir. Yapılan anlaşmalar, sözleşmeler iki tarafında birbiri ile uyum içinde olduğu, kavgasız, gürültüsüz bir şekilde problemlerin çözülebileceği bir enerji içinde olacaktır. Satış, pazarlama ve sağlıklı anlaşmalar yapmak için insanları bir araya getirmek için de oldukça sağlıklı bir dönem olacaktır. Konuşmalarınızda hak, adalet, hukuk, eşitlik, sanat gibi konular daha çok yer etmeye başlayacaktır. Bu dönemde sevdiklerinizle barışmak, problemleriniz üzerine yapıcı ve arabulucu konuşmalar yapmak için oldukça güzeldir. Bu dönemde ilişkiler içerisinde mutlaka uzlaşma sağlanır. Tatlı dil yılanı deliğinden özellikle bu dönemde rahatlıkla çıkartacaktır. Nişanlanmak, evlilik kararı almak, evlenmek özellikle sağlıklı yeni ortaklıklar oluşturmak için bu dönemin enerjisini kullanabilirsiniz.

Eğitim olarak, Terazi burcu sanatsal konuları içine aldığı için, resim, heykel, moda, kozmetik, dekorasyon gibi alanlar da kurslara yazılabilir, bu alanlarda profesyonel eğitimler almak isteyebilirsiniz. Bu dönem de özellikle sanatsal eğitim almak, size daha çok keyif verecektir. İnsan ilişkileri, adalet, hak, hukuk, moda, sanat, dekorasyon gibi alanlara değinen kitapları elinizden düşürmek istemeyebilirsiniz.

Merkür, Terazi burcunun negatif yanlarına değinecek olursak, tabi ki en önemli zorlu özelliği kararsızlık olacaktır. Bu dönem de Terazi enerjisinin getirdiği karar verememe ve arada kalma hali size de yansıyabilir. Karar vermeden önce bu süreçte, daha uzun uzadıya düşünüp, her seçeneği eleyip daha sonrasında karar alabilirsiniz, bu durum süreci uzatıp sizi yorabilir. Terazi burcu genel olarak taraf tutmakta zorlanır, bu da enerjisini diplomatik bir biçime dönüştürür. Kalp kırmamak adına arada ve ortada durmak, daha sonrasında size zarar verebilir. Bunun dengesini iyi kurmalısınız. Aşırı kibar tavırlar, sizi yakınlarınızdan uzaklaştırabilir. Aşırı kibar ve nazik olmak, ilişkilerinizde samimiyetle ilgili problemlere neden olabilir. Hak ve hukukla ilgili aşırı saplantılı olmamaya da özen göstermelisiniz. Etrafınızdaki insanlarla uyumunuzun bozulmaması için düşüncelerinizi saklama potansiyeli bu dönemde artacaktır. Aynı şekilde, çevrenizdekilerden onay almak ve sevilmek için kendi doğrularınızdan vazgeçmek isteyebilirsiniz, dış dünya ve çevrenize karşı kendinizi ayarlamanın dozunu kaçırmamalı ve kendiniz olmaya özen göstermelisiniz.

Merkür, Terazi burcunda seyahat ettiği süreçte, Satürn ve Plüton ile zorlu açılar içerisinde de olacak. Özellikle 23 Eylül ve çevresinde Satürn ile oluşturacağı gergin açı ile kendinizi karamsar hissedebilirsiniz, yetersizlik hissi oluşabilir. Bu enerji ile düşüncelerinizi sakin bir şekilde yapılandırmaya çalışmalısınız. Daha sonra, 3 Ekim tarihinde oluşacak olan Plüton ile Merkür arasında ki gergin açı ile manipüle etmeye ve edilmeye açık olabilirsiniz. Tek bir görüş üzerinde saplantılı durmamalı ve var olan düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bu kuvvetli enerji ile dönüştürmeye ve öğrenmeye odaklanmalısınız. Merkür’ün Terazi burcunda ki seyahati, herkesin doğum haritalarında farklı alanlarda olacaktır. Doğum haritalarınızda Terazi burcunun bulunduğu alan 10 Ekim tarihine kadar Merkür etkisi ile tetiklenecektir. Bu süreç için doğum haritanıza özel danışmanlık alabilirsiniz.

There are 2 comments

Yorum Yaz