Merkür Oğlak Burcunda

İletişim, haberleşme, yolculuklar, ticaret, zihininizin nasıl çalıştığı, nasıl konuştuğunuz, nasıl yazdığınız gibi konuları temsil eden gezegen Merkür, 11 Ocak tarihinde Oğlak burcuna geçiş yapıyor. 1 Şubat tarihine kadar Oğlak burcunda seyahatine devam edecek.

Merkür, Oğlak burcunda bulunduğu süre de, Oğlak burcu gibi çalışmaya başlayacaktır. Yaşadığınız olayları, daha ciddi bir bakış açısı ile ele alıp, gerçekçi ve otoriter olmaya daha yatkın olabilirsiniz. Mesleğiniz de daha kendinize güvenli, ayakları yere basan adımlar atabilirsiniz. İş ve kariyer konuları üzerine konuşmalar yapabilir, işiniz ile ilgili adımlar atabilirsiniz. Merkür, Oğlak burcunda, düşünerek, tartarak, öngörerek, sorumluluk alarak hareket edecektir. Hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere çalışmalara başlayabilirsiniz.

Merkür, karar mekanizmasını da yönettiğinden, bu dönem de verilen kararlar çok net ve sağlam olacaktır. Sorumluluk bilincinizi en üst seviyede tutmaya özen göstermelisiniz. Hedef belirleyip, stratejik adımlar atmalısınız. Yazılı ve sözlü kendinizi ifade biçiminiz sertleşebilir, net ve açık cümleler kurmak bu dönem de daha çok işinize yarar.

Merkür hızlıdır, küçük yaramaz bir çocuk gibidir. Oğlak bu şekilde olmasına izin vermez. Oğlak burcunda olduğu bu dönem de, iletişim ve zihin yavaşlayacak, daha sağlam daha net cümleler ve kararlar ortaya çıkacaktır. Gereksiz konuşmalar işinize yaramayabilir, kelimeler özenle seçilmelidir. Kararlı ve dikkatli cümleler kurmak, düşünceleri özenle oluşturmak, doğru seçim yapmaya gayret etmek, bu dönemin en işinize yarayabilecek tavsiyelerinden olabilir.

Yorum Yaz