Merkür Kova Burcunda

İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür, 24 Ocak tarihinde Kova burcuna geçiş yapıyor. 10 Şubat tarihine kadar Kova burcunda seyahatine devam edecek. Merkür astroloji de, iletişim, yazılı sözlü ifade biçimi, kısa yolculuklar, ticaret, zihin, beceri gibi konuları temsil eder. Merkür Kova burcuna geçtiği süreçte zihniniz daha hızlı çalışacaktır.

Bu dönem içinde, iletişim oldukça hızlanabilir. Konuşmalarınız ve kendinizi ifade ediş biçiminiz mantıklı ve rasyonel olacaktır. Duygusal kararlar yerini mantık süzgecinden geçmiş kararlara bırakabilir. Özgürlük üzerine düşünüp, orijinal fikirler üretebilirsiniz. Fikirleriniz özgünleşebilir. Yenilikler üzerine düşünüp, gelenekçi kalıplardan uzaklaşabilirsiniz. Kendinizi sosyal medya ağlarında daha çok ifade ederken, daha çok vakit geçirirken bulabilirsiniz. Kova burcu sabit bir burç olduğu için, başka fikirleri kabul etmekte zorluk çekebilir, eleştiriye tahammülünüz azalabilir. Kendi dile getirdiklerinizin ve düşündüklerinizin her daim doğru olduğunu düşünebilirsiniz. Negatif olarak, bilgi ukalalığından kaçının ve konuşmalarınızda insani duygulardan uzaklaşmamaya çalışın.

Bu süreç içerisinde, bilgisayarlar, telefonlar, elektrik ve elektronik aletlere ihtiyacınız artabilir. Kendinize yeni haberleşme cihazları satın alabilirsiniz. Zamanınızın çoğunu online platformlarda geçirmek isteyebilirsiniz. Fikirlerinizin sadece size değil, topluma da yardımı olup olmadığını düşünebilirsiniz. İnsanlar üzerine düşünerek, daha önce düşünülmemiş fikirler üretmeye çalışarak, fikir özgürlüğünü destekleyerek bu enerjiyi kullanabilirsiniz. Doğum haritalarınızda Kova burcunun bulunduğu alan ve temsil ettiği konular bu süreç boyunca hız kazanacaktır.

Yorum Yaz