Merkür Koç Burcunda

17 Nisan tarihinde iletişim, haberleşme, zihni ve kararları yöneten gezegen Merkür, Koç burcuna giriş yapıyor. 6 Mayıs tarihine kadar Koç burcunda seyahatini sürdürecek. Bu süreçte, zihin, iletişim ve ifade biçimi Koç burcunun enerjisine bürünecektir.

Bu dönemde fikirler düşünülmeden, hızlıca uygulamaya koyulabilir. İletişim dili, fevri, sert ve aceleci olabilir. Düşünceler üzerinden tartışma ve kavgalar artabilir. Yeni fikirler üretmek, daha önce akıl etmediğiniz fikirler üzerine düşünmek, fikirler konusunda öncü olmak için güzel bir dönem. Düşünce ve karar sistemi bu süreçte çok hızlı çalışacaktır. Sorunları hızlı ve kolayca çözebilirsiniz. Liderlik özelliklerinizi en iyi kullanabileceğiniz bu dönemde, insanları kırmamaya dikkat etmelisiniz. Kararlı tavırlar ile büyük riskler almaya da yatkın olabilirsiniz. Öngörüden uzak, başkalarına zararı olur mu diye düşünmeden, önce kendinizi düşünerek sert kararlar almaya açık olacağınız bir dönem. Konuşmalarınız, yazışmalarınız ve kendinizi ifade biçiminiz, ukala bir tavra bürünebilir. Kelimeler, kullanılan cümleler daha kaba, sert veya kendinden çok emin olabilir.

Zihnin savaşma zamanı olan bu süreçte, büyük kararların uzun uzun düşünerek alınması daha sağlıklı olabilir. Bu dönemde, mümkün olduğunca başkalarına da danışarak, hata yapma payınızı düşürebilirsiniz. Bu süreçte kişisel doğum haritalarında, Koç burcunun bulunduğu alana, Merkür’ün adım atması ile hız hakim olacaktır. Zihinsel olarak odak noktası bu alana çevrilebilir. Merkür’ün Koç burcu seyahati ile ilgili danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz