Merkür Geri Hareketi

Haberleşme, iletişim, bilgi ve zihin ve kararları yöneten gezegen Merkür, 5 Mart tarihinde geri hareketine başlıyor. Merkür retrosu diye adlandırılan bu süreç, 1 yıl içerisinde 3 defa meydana gelir. Merkür bu sene ilk defa 5 Mart – 28 Mart tarihleri arasında Balık burcunda gerileyecek.

Merkür geri hareket ettiğinde, Merkür’ün temsil ettiği bir çok alanda aksaklıklar meydana gelir. Bu dönemde, iletişim kanallarında aksaklıklar, bilgi akışlarında karmaşalar, elektrik ve elektronik aletlerde sorunlar oluşabilir. Cep telefonlarınız, bilgisayarlarınız ve diğer elektronik aletleriniz bozulabilir, finansal hesaplarda karışıklıklar oluşabilir, seyahatlerinizde bavullarınız, pasaportlarınız kaybolabilir, uçağınızı, otobüsünüzü kaçırabilirsiniz, arabanız yolda kalabilir, değerli eşyalarınız bir anda kaybolabilir. Eski arkadaşlar, eski sevgililer, eski konular, eski olaylar gündeminize tekrar düşebilir.

Merkür, zihninizi ve karar mekanizmanızı da yönettiği için, bu süreçte, sözleşmelere imza atmak, evlenmek, ev almak, ev satmak, şirket kurmak, söz vermek pek sağlıklı değildir. Çünkü Merkür normale döndükten sonra, bu anlaşmaları bozabilir. Merkür Retro süresinde hayalini kurup yeni başlattığınız işler, evlilikler, sözleşmelerin istediğiniz gibi olmama ihtimali yüksektir. Merkür geri hareketini bitirip normale döndükten sonra, bu anlaşmalar ve sözleşmeler de şartlar değişebilir.

Bu süreçte, internetten alışveriş yaparken dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız şeyden memnun kalmayabilirsiniz. Satın aldığınız her ne ise, size hatalı teslim edilebilir. Yüksek bir fiyata aldığınız eşyayı, Merkür Retro süreci bittikten sonra çok yüksek indirim altında satıldığına şahit olabilirsiniz. İş teklifleri, sözleşmeler, iş görüşmeleri, Merkür Retro sürecinde oluyorsa, bu teklifler, görüşmeler bu geri hareket sürecinden etkilenebilir. Bilgi akışını da etkileyeceğinden, attığınız mesajlara ve emaillere dikkat etmelisiniz. Toplantılarınız ve görüşmeleriniz sık sık ertelenebilir.

Merkür geri hareket ederken, mümkün olduğunca elinizde var olan işlerle ilgilenmeli, planlar yapmalı fakat uygulamaya koymamaya özen göstermelisiniz. Var olan işlerinizi tamamlayabilir, doğru yola sokabilirsiniz. Önceden başlamış olduğunuz işler, projeler ve düşünülmüş fikirlere odaklanın. Bu süreçte daha derin düşünüp, analiz yapabilirsiniz. Böylelikle yanlış ve doğru kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Neler yaptığınız ve neler yapmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Bu dönem hayatınızda yavaşlama dönemi olabilir.  Yeni girişimlerden, büyük adım ve kararlardan uzak durmak bu süreçte daha sağlıklı olacaktır. Büyük plan ve projeleri 28 Mart sonrasına saklamakta yarar var.

Merkür Balık burcunda gerileyeceğinden, alıngan tavırlarda artış olabilir. Zihin oldukça dağınık olabilir. Odaklanma problemleri oluşabilir. Uykulu bir halde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Özellikle Balık enerjisinin getirebileceği dağınıklık ve belirsizlik, doğum haritalarınızda Merkür’ün geri hareket edeceği alanda oluşabilir.

Merkür Retro sürecini, geçmişte kapanmamış, konuşulmamış ve ertelenmiş konular üzerine yoğunlaşarak kullanabilir ve bu konuları tamamıyla kapatabilirsiniz. Bu dönemin enerjisini uzun uzun düşünerek, planlamalar yaparak kullanabilirsiniz. Kişisel doğum haritalarınız da, Balık burcunun bulunduğu alanda geri hareket edecek olan Merkür, özellikle doğum haritalarınızda 16 ve 29 derece Balık burcu arasında bulunan gezegenleri ve bunların temsil ettiği alanları etkileyecektir. Kişisel doğum haritalarınız üzerinden size özel etkilerini öğrenmek için danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz