Merkür Başak Burcunda

6 Eylül tarihinde iletişim, haberleşme, ifade biçimi, karar mekanizmaları ve zihin gibi konuları yöneten gezegen Merkür, Başak burcuna adım atıyor. 22 Eylül tarihine kadar Başak burcunda seyahatine devam edecek. Merkür, İkizler ve Başak burçlarının yönetici gezegenidir. Bu sebeple, Başak burcunda seyahat ederken, en güçlü özelliklerini gösterebilir.

Başak burcu, analiz eder, eleştirir, detaylara odaklanır ve mükemmelleştirmek ister. Merkür, Başak burcuna geçtiği zaman, zihniniz detayları daha kolay görebiliyor olacaktır. Elinizde ki işleri mükemmelleştirmek, çevrenizi temizlemek, planlar ve programlar yapmak için bu dönemi kullanabilirsiniz. Cümlelerinizde sık sık eleştirel kelimeler kullandığınızı fark edebilirsiniz. Sevdiklerinizi aşırı eleştirmemeye çalışmalısınız. Hayatınızda emek verdiğiniz ve çalıştığınız konularla ilgili düşünceler ve planlar hız kazanacaktır. İnsanlara bilgi vermek isteyebilirsiniz, hizmet etmek ve yardım etmek, çevrenizde ki insanların sorunlarına hızlı çözümler bulabilirsiniz. Bu dönem daha yoğun bir şekilde sevdiklerinize ya da çevrenizde ki insanlara hizmet etmek istediğiniz bir zaman olabilir.

Ayrıca kişisel sağlığınız da düşüncelerinizi meşgul edebilir. Diyet planları, spor ve sağlıklı yaşam planları yapmak isteyebilirsiniz. Bu dönemi yeni eğitimler almak için, hayatınızda bilmediğiniz alanlarda bilgi sahip olmak için, planlar yapmak ve hayatınızı analiz etmek için kullanmalısınız. Doğum haritalarınızda, Başak burcunun bulunduğu alana girecek olan Merkür, o alana hız kazandıracaktır. 22 Eylül tarihine kadar Merkür tarafından tetiklenecek olan Başak burcunun alanı zihninizin odaklanacağı alan olacaktır.

Yorum Yaz