Merkür Balık Burcunda

10 Şubat tarihinde, İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür, Balık burcuna geçiş yapıyor. İleri ve geri hareketleri ile beraber 17 Nisan tarihine kadar Balık burcunda seyahatine devam edecek.  Bu süreçte Merkür, Balık burcu enerjisine bürünecektir.

Objektif olmakta zorlanabilir, kararlarınızı mantık çerçevesinde vermek yerine duygularınızı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çözmeniz gereken problemlerin üstünü kapayıp, ilgilenmek istemeyebilirsiniz. Odaklanma problemlerinde artış gözlemleyebilirsiniz. Dikkatiniz kolay dağılabileceğinden, unutkanlıklar da artacaktır. Aklınıza gelen fikirleri ve planlarınızı not olarak yazmayı deneyebilirsiniz. Alınganlık artacağı için, karşınızdaki ile konuşurken kırmadan, kelimelerinizi seçerek konuşmaya özen göstermelisiniz. Tamamen duygu ile alınmış kararlar vermemeye dikkat etmelisiniz, belki mantıklı bulduğunuz arkadaşlarınıza danışabilir ve uzun vadede yanılgılardan kurtulabilirsiniz.

Kendinizi yazarak, şarkı söyleyerek ve daha yaratıcı formlarda ifade etmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte empati yeteneği artacağı için, başkalarının sorunlarını dinlemek ve bunlara çözümler bulmak için kullanabileceğiniz bir enerji mevcut.  İnançlarınız, evrensel sevgi, sezgileriniz üzerine düşünüp, çalışmalar yapabilirsiniz. Romantik konuşmalarda ve ifadelerde de artış yaşanabilir. Sevdiklerinizin dertlerini dinleyip ve şefkat gösterebilirsiniz. En önemlisi, bu hassas enerji içinde, kalp kırmamaya dikkat edin. Gerçeklerden uzaklaşmanın daha kolay olduğu bu dönem de doğum haritalarınızda Balık burcunun bulunduğu alan ve temsil ettiği konular hız kazanabilir, dikkat alanınıza girebilir.

Yorum Yaz