Merkür Akrep Burcunda

İletişim gezegeni Merkür 10 Ekim tarihinde Akrep Burcuna adım atıyor. 31 Ekim tarihine kadar Akrep burcunda seyahatine devam edecek. Merkür astrolojik olarak; haberleşme, ticaret, zihin, nasıl yazdığımız, nasıl konuştuğumuz, mantık, anlayış, görüş, zeka, entelektüel seviye, postalar, planlar, mektuplar, randevular, reklamcılık, seyahatler, yayımcılık, satış, pazarlama, eğitim gibi konuları temsil eder. Ortalama 2-3 haftada bir burç değiştiren gezegen Merkür’ün Akrep burcuna adım atması, zihinsel aktivitelerin genel olarak Akrep enerjisi altında olacağını bize gösterecektir.

Bu süreçte, iletişim biçimi şüpheli, keskin ve derin olacaktır. Her durumu daha çok araştırmak, en ince detayına kadar analiz etmek bu dönemin anahtarı olabilir. Konuşmalar, yazışmalar gelir geçer enerjide, yüzeysel şekillerde olmaz, her konunun en derinden ele alındığı bir dönem olacaktır. Bir konuya inanmak zorlaşabilir. İnanmak için uzun düşünmek ve analiz etmek gerekebilir. Düşünceleriniz stratejik ve içgüdüsel olacaktır. Hayatınızda verdiğiniz kararları kimseyle paylaşmak istemeyebilirsiniz. Gizli saklı konularla uğraşmak ya da uğraştığınız en basit konuyu bile gizleme eğiliminde olabilirsiniz. Zor konular ilginizi çekebilir. Konuşulan konular, hatta yazışmalar bile beyniniz tarafından en ince ayrıntısına kadar risk analizine tabi tutulabilir. Bu süreçte, kararsızlık ve basit tavırlara tahammülünüz zorlaşabilir. Merkür Akrep burcunda olduğu dönem zihniniz oldukça keskin bir şekilde çalışacaktır. Konsantrasyonun genel olarak en yüksek olduğu dönemdir.

Bu dönem de karanlık, bilinmeyen ve gizli konulara karşı ilginiz artabilir. Ayrıca, ölüm, doğum, metafizik, psikoloji, adli tıp, ruhsal gelişim gibi konularla ilgili eğitimler almak isteyebilirsiniz. Bu konularla ilgili kitaplar okuyup bilgi sahip olmak isteyebilirsiniz. Öğrendikleriniz oldukça kalıcı olacaktır. Seyahat ettiğiniz yerlerde gizemli noktaları aramak, araştırma yapmak istediğiniz yerlere seyahat etmek bu dönemde keyifli olacaktır.

Merkür Akrep burcunun negatif etkilerine değinecek olursak, özellikle manipülasyonun altını çizebiliriz. İnsanlara karşı manipülatif tavırların arttığı bir dönem olacaktır. Kendi düşüncelerinizi zorlu yollarla karşınızda ki kişiye kabul ettirmeye çalışmamalısınız. Kin ve nefret gibi zarar verici duygulardan uzaklaşmalısınız. Cümleleriniz bu dönemde oldukça zarar verici, baskıcı ve keskin olacağından, ağzınızdan çıkanı duymanız gerekebilir. Çevrenizde ki insanları kırmamaya dikkat etmelisiniz. Dilinizde öfkeye ve hasete karşı engel koymalısınız. İntikam düşüncelerinden uzak olmalısınız. Özellikle düşüncelerinizi paranoyadan uzak tutmalı, takıntılara karşı kendinizi korumalısınız.

Merkür Akrep burcunda ki seyahati, herkesin doğum haritalarında farklı alanlarda olacaktır. Doğum haritalarınızda Akrep burcunun bulunduğu alan 31 Ekim tarihine kadar Merkür etkisi ile tetiklenecektir. Düşünceleriniz bu alana yönelecektir. Bu süreç için doğum haritanıza özel danışmanlık alabilirsiniz.

 

Yorum Yaz