Mars Retro Hareketi

27 Haziran tarihinde aksiyon, savaş, düşmanlık, spor, cinsellik, fiziksel güç, rekabet ve cesaret gibi konuları temsil eden gezegen Mars, Kova burcunda geri hareketine başlıyor. 29 Ağustos tarihine kadar geri hareket etmeye devam edecek. Gezegenlerin geri hareket dönemleri (Retro dönemleri) kendi temsil ettikleri konularda yavaşlama, aksama ve problemler yaratabilir. Mars, 2 yılda bir ortalama 2 ay kadar geri hareket eder. Bu sene yaz ayında yaşanacak olan bu dönemi dinlenme dönemi olarak düşünebilirsiniz.

Mars geri hareket ettiği dönemde, öncelikle aksiyon almak istediğiniz konularda istediğiniz gibi harekete geçemeyebilirsiniz. Verdiğiniz savaşlarda engellendiğinizi, zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Rekabet gücünüz zayıflayabilir. Cesaret gerektiren konularda, geri çekilmek isteyebilir hatta bazı durumlarda korkabilirsiniz. Hırslarınız ve harekete geçme enerjinizde azalma gözlemleyebilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı, girişmek istediğiniz büyük işleri ertelemek daha sağlıklı olabilir.

Mars fiziksel gücü ve cinselliği de temsil ettiği için, bu dönemde ağır sporlar yapmamalısınız, bedeninizi tatilde gibi düşünebilirsiniz. Kendinizi yormak ve zorlamak sakatlıkları doğurabilir. Hafif sporlar yapmalı ve bedeninize iyi bakmalısınız. Cinsel yaşamınızdan uzaklaşma gözlemleyebilirsiniz, sevişmek istemiyor olabilirsiniz ya da cinsel hayatınızda problemler meydana gelebilir. Özellikle bastırılmış cinsel arzuları olan kişilerde Mars Retro dönemi oldukça zorlayıcı olabilir. Bastırdıklarını ortaya çıkartabilirler ve bu kimse için sağlıklı değildir. Kendinizi hafif sporlara vermeli ve enerjinizi sağlıklı şekillerde boşaltmalısınız. Aynı şekilde öfke kontrolünde zorlanabilirsiniz, olup olmadık yerlerde sinirlenebilirsiniz. Öfkenizi tabi ki içinizde tutmamalısınız fakat sinirli ruh halinize iyi gelebilecek, yoga, meditasyon gibi aktivitelerle kendinizi dengelemelisiniz.

Bu dönemde hedeflere ulaşmak zorlaşabilir, daha fazla efor sarf etmeniz, daha büyük savaşlar vermeniz gereken durumlar oluşabilir. Enerjinizi doğru kullanmak adına, stratejik planlar yapmalı, sakin olmaya ve kendinizi stresli olmayan ortamlarda tutmaya gayret etmelisiniz. Hedefleriniz için planlar yapıp, çevrenizi gözlemleyin. Fiziksel ve mental olarak güç, kuvvet gereken işlerden uzak durmak bu yaz dönemi süresince oldukça sağlıklı olacaktır. Herkesin doğum haritasında Mars’ın geri hareket edeceği alan ve temsil ettiği alanlar bu süreçte nerelerde bu zorlanmaların ve yorgunlukların olabileceğini gösterir. Mars, Kova burcunda gerileyeceğinden dolayı özellikle zihnin yorulması söz konusu olacaktır. Kitap okuyup, zihninizi dinlendirici aktivitelerle uğraşmak size tatil gibi gelebilir. Hiçbir işle uğraşmayanlar bile kendilerini yorgun hissedebilirler. Mutlaka hafif sporlar yapmalı, enerjinizi dengelemenin yollarını aramalısınız.

Yorum Yaz