Mars Kova Burcunda

16 Mayıs tarihinde savaş ve mücadele gezegeni Mars, Kova burcuna geçiş yapıyor. İleri ve geri hareketleri ile birlikte 16 Kasım tarihine kadar Kova burcunda seyahatini sürdürmeye devam edecek. Yalnızca 13 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında gerileyerek gireceği Oğlak burcunda bulunacak. Daha sonra yarım bıraktığı Kova seyahatine 16 Kasım tarihine kadar devam edecek. Mars, astroloji de savaş, düşmanlık, fiziksel güç, cinsel güç, rekabet, kas sistemi, kuvvet, mücadele gerektiren her türlü alan ve insiyatif almak gibi konularla ilgili gezegendir. Kova burcu ise, özgünlük, akıl, özgürlük, fikirler, idealizm, gruplar, teknoloji ve topluluklar gibi konuları temsil eder.

Bu süreçte, fikirler oldukça önemli olacaktır. Düşüncelerinizi ve ürettiğiniz yeni fikirleri sonuna kadar savunabilirsiniz. Aklınızda oluşturduklarınıza her şeyden çok güvenir ve önem verebilirsiniz. Özgün düşünceler artacaktır. İnandıklarınız doğrultusunda savaşabileceğiniz ve büyük mücadeleler verebileceğiniz bir sürece giriş yapıyorsunuz. Sizin dışınızda ki insanlar ve topluluklar adına mücadele verebilirsiniz. İdealist düşünceler oldukça önem kazanacaktır. Gruplar ve toplum adına çaba sarf etmek isteyebilirsiniz. Özgürlüğünüzün kısıtlandığını düşündüğünüz alanlarda özgür olmak için mücadele zamanı. Enerjik ve lider tavırlarınızla birçok kişiyi etkileyebilirsiniz. Bağımsızlığını elde etmek isteyen kişiler bu süreçte oldukça çaba sarf edebilir ve bağımsızlıklarına kavuşabilirler.

Bu dönemde zihniniz oldukça iyi çalışacaktır. Spor aktiviteleri dışında zihninizi de yorabilecek ve sonunda dinlendirebilecek, yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Özellikle yeni başlayan ilişkilerde cinsellik bir oyun gibi olacaktır, tutku ve sahiplenme yerini, eğlence ve bağımsızlığa bırakabilir. Kova burcu havacılık sektörü ile bağlantılı olduğu için, bu süreçte, havacılık sektöründe gerginliklerle beraber yeni gelişmeler olabilir.

Düşünmek ve ölçmek Mars doğasına uygun değildir. Mars aksiyon gezegenidir. Özellikle bu özellik dikkate alındığında, özellikle 13-24 Mayıs ve 1-12 Ağustos tarih aralıklarında Mars, Uranüs ile sert bir görünüm içerisinde olacak. Bu enerji Boğa ve Kova gibi iki sabit burç üzerinden açığa çıkacağı için oldukça zorlayıcı olabilir. Ani öfke patlamalarına, kazalara, elektrik ve elektronik ile ilgili sorunlara ve arızalara dikkat. Özellikle elektrik çarpmaları ve ani kazalar da artış yaşanabilir. Bu enerjiyi kendinizi ve çevrenizde kileri motive etmek için kullanabilirsiniz.

Sağlığınızla ilgili dolaşım sisteminize özen göstermelisiniz. Bu süreç boyunca, doğum haritalarınızda Kova burcunun bulunduğu alan aktif olacaktır. Bu alan da bir mücadele verilebilir. Mars Kova burcu seyahatinin size kişisel etkilerini öğrenmek için danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz