Mars Boğa Burcunda

14 Şubat tarihinde aksiyon ve mücadele gezegeni Mars, Boğa burcuna adım atıyor. 31 Mart tarihine kadar Boğa burcunda seyahatine devam edecek. Mars, Boğa burcunda, yöneticisi olduğu Akrep burcunun tam karşısında yer aldığı için rahat değildir ve zararlı konumdadır.

Mars, astroloji de savaşmak, mücadele etmek, aksiyon alabilmek, risk, öfke, cinsellik, fiziksel güç, kuvvet gibi konularla ilgilidir. Boğa burcunun huzur arayışı ve sakin enerjisi, Mars’ın harekete geçme enerjisi ile ters düşer. Çok rahat harekete geçmek kolay olmayabilir. Boğa burcunun risk sevmeyen yanı, Mars ile çelişebilir. Bu dönem de riskli işlere adım atmak normalden daha zorlayıcı olabilir.

Boğa burcu aynı zaman da finansal konularla bağlantılıdır. Bu dönemde maddi güvence için çalışmak, mücadele etmek önem kazanacaktır. Finansal yatırımlarınız ve sahip olduklarınız üzerine savaşlar vermek isteyebilirsiniz. Fakat bu dönem, finansal yatırımlar için sağlıklı değildir, özellikle başkası üzerinden atılan adımlar, sizi oldukça uğraştırabilir. Kişisel güvenliğiniz ve huzur ortamınızı korumak için mücadele etmeniz gerekebilir. Sabrınız sınanabilir. Boğa enerjisi ve Mars’ın gücü birleştiğinde, enerjinin doğru kullanımında ortaya kuvvet, sabır, istikrar ve dayanıklılık çıkar.

İkili ilişkilerinizde, aşırı sahiplenme, kıskançlık ve hırslar artabilir. Cinsel enerjiler yükselebilir. Sağlığınızla ilgili, özellikle Boğa burcunun temsil ettiği boğaz, gırtlak, bademcik, yutak gibi bölgeler hassaslaşabilir, önem kazanabilir ve  bu alanlarla ilgili tedavi olmak isteyebilirsiniz.

Kişisel ihtiyaçlarınız ve zevklerinize daha çok yoğunlaşacağınız bu dönem, doğum haritalarınız da Boğa burcunun bulunduğu alan önem kazanacaktır. Bu alan ve temsil ettiği konular üzerinden hayatınızda bir aksiyon başlayabilir. Mücadeleniz ve harekete geçme enerjinizi bu alana yöneltebilirsiniz. İnatçılığın ve azmin artacağı Mars Boğa seyahati ile ilgili doğum haritalarınız üzerinden danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz