Mars Balık Burcunda

16 Kasım tarihinde mücadele ve aksiyon gezegeni Mars, Balık burcuna adım atıyor. 1 Ocak 2019 tarihine kadar Balık burcunda seyahatine devam edecek. Mars, astroloji de, savaşmak, mücadele etmek, aksiyon ve insiyatif almakla ilgilidir. Cinsellik, spor, kavga, rekabet, hırs, intikam, kazalar, fiziksel güç, kas sistemi, düşmanlık ve eril enerjiyi temsil eder. 1 Ocak tarihine kadar hayaller ve iç dünyayı yöneten, su grubu Balık burcunda seyahat edecek. Balık burcu, sezgiler, duygular, merhamet, hayaller, spiritüel konular, sevgi, yaratıcılık, sanat, bağımlılıklar, empati gibi konuları içine alır.

Mars’ın Balık burcunda seyahati boyunca, aksiyon alma biçimi, duygular ve güdüler üzerinden çalışacaktır. Balık burcu değişken bir burç olduğundan, verilen kararlar ve alınan insiyatifler dengesiz olabilir. Kararlarınızı ve aksiyonlarınızı daha sık değiştirebilirsiniz. Mars, rahatça aksiyon alabilmekle ilgilidir, fakat Balık burcunda, hassaslaşma söz konusu olduğundan, aksiyon almakta güçlük çekebilirsiniz. Verebileceğiniz savaşları iç dünyanızda vermeyi tercih edebilirsiniz. Ruhsal anlamda gelgitler çoğalabilir. Özellikle pasif agresif tavırlarınız artabilir. Motivasyon kaynağı aramak isteyebilir fakat bulamayabilirsiniz. Dağınıklıklar, belirsizlikler hayatınızda sorunlar yaratabilir. Alınganlıklar üzerinden tartışmalara girmekten çekinmelisiniz. Sağlığınızla ilgili ayak bölgesine dikkat etmekte yarar var. Zehirlenmeler ve bulaşıcı hastalıklara karşı da dikkatli olmalısınız.

Bu dönemde harekete geçme enerjisi, fizikselden çok ruhsal ve manevi olacaktır. Bu enerjiyi, meditasyon yaparak, kendi içinize dönerek, aksiyonunuzu ruh sağlığınız üzerine yönlendirerek kullanabilirsiniz. İç sesinize güvenmelisiniz. Mars bu dönem de size ilham verebilir ve yaratıcılığınızı arttırabilir. Rüya görme oranlarınız artabilir. Enerjinin en doğru kullanımı akışta kalmak ve bulanık olan, güdüsel aksiyonlardan kaçınmak olacaktır.

Doğum haritalarınızda Balık burcunun bulunduğu alan 1 Ocak tarihine kadar Mars tarafından tetiklenecektir. Bu alan ve temsil ettiği konularda bu süreç boyunca aksiyon almak isteyebilirsiniz, hayatınız o alan ve konuları üzerinden hız kazanabilir. Mars, Balık yolculuğu ve doğum haritanız üzerinden sizi kişisel olarak nasıl etkileyeceği ile ilgili danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz