Kova Burcunda Ay Tutulması

27 Temmuz tarihinde Türkiye saati ile 20.15’te 1 saat 43 dakika sürecek olan bir Ay Tutulması meydana geliyor. Ay Tutulması, Kova burcunun 4 derecesinde, Mars ile kavuşumla gerçekleşiyor. Ay Tutulmaları, kuvvetli birer Dolunay’lardır. Etkileri Dolunayların aksine, çok daha uzun sürelerde hissedilir. Astrolojik olarak ay düğümleri ile bağlantılı oldukları için karmik dersler verebilirler.

Kova burcu astroloji de, özgürlük, bireysellik, buluşlar, farklılık, isyanlar, hava olayları, devrimler, bilim, arkadaşlıklar, akıl, zihin ve online platformlar gibi konuları yönetir. Kova burcunun yönettiği bu konular, Tutulma enerjisi ile gündeminizde olabilir. Aslan ve Kova alanlarını tetikleyecek olan tutulma, mantık ve kalp ikilemi arasında kalmanıza sebebiyet verebilir. Kova burcu, özgürlüklerle ilgilidir, hayatınızda özgür olmak istediğiniz konularda büyük adımlar atmak isteyebilirsiniz. Kısıtlandığınızı hissediyorsanız artık kendinizi serbest bırakma zamanı. Bu bir Dolunay olduğu için hayatınızda bazı kararlar vermeniz de gerekiyor olabilir. Kova burcunda meydana gelecek olan Tutulma da Ay’ın tam yanında Mars bulunuyor. Mars ve Boğa burcunda bulunan Uranüs arasında ki gergin açı, öfke ve patlamaları doğurabilir. Duygusal olarak bastırdığınız enerjiler ortaya çıkabilir. Öfke ile hareket etmemek size daha çok yardımcı olacaktır. Kriz ortamlarının çoğalacağı bu dönemde sakin kalmak, sorunları tespit etmek sizin için sağlıklı olabilir. Ayrıca Mars ve Merkür geri hareket ediyor. Bu da özellikle geçmişte kalan konuları ve sorunları önünüze tekrar taşıyabilir ve bu defa tamamen çözmeniz için. Zihnen huzursuz ve sorunların içinde boğuluyor hissediyorsanız, sakin olup, akıllıca hareket edip, çözümler aramanın tam zamanı. Sağlığınızla ilgili tansiyonunuza, kalbinize ve damarlarınıza dikkat etmekte fayda var.

Doğum haritalarınızda Kova burcunun ilk dekanında gezegenleri olanlar için (özellikle 4 derece ve çevresi) oldukça sert geçebilecek olan bu Tutulma, ayrıca diğer sabit burçlar olan Aslan, Akrep ve Boğa burçlarının ilk derecelerinde gezegenleri olanları da sert bir şekilde etkileyebilir. Doğum haritalarınızda Kova burcunun bulunduğu alan bu Tutulma enerjisinin ortaya çıkacağı alandır. Tutulmanın size özel etkileri için danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz