Koç Burcunda Yeni Ay

5 Nisan tarihinde, Koç burcunun 15 derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor. Yeni Ay etkileri yaklaşık 10 gün kadar hissedilecektir. Yeni Ay dönemleri, yeni enerjileri beraberinde getirir. Hayatınızda yeni sayfalar açmak, yeni başlangıçlar yapmak için sağlıklı dönemlerdir. Koç burcu, astroloji de ilk burç olduğu için başlangıçlarla ilgilidir.

Koç burcu, başlangıçlar, aksiyon, mücadele ve liderlik ile ilgili konuları ortaya çıkartabilir. Gölge yanları içinde, öfke, ani patlamalar, düşünülmeden yapılan kontrolsüz girişimler, kıskançlık, kavga, meydan okuma gibi konularını da taşır. Bu Yeni Ay enerjisi içinde hedefleriniz için başlangıçlar yapabilirsiniz. Merkür’ün de geri hareketini sonlandırması ile birlikte yeni girişimlerin tohumları ekilebilir.

Yeni Ay, Oğlak burcunda bulunan Satürn ile zorlu bir açı içerisinde olacak. Bu enerji, başlangıçlarınız ve girişimleriniz yolunda bir takım engellerle karşılaşabileceğinizin altını çizebilir. Ani kararlar beraberinde öncelikle yapmanız gereken sorumlulukları size hatırlatabilir. Mücadele ettiğiniz konular da normalden daha fazla çaba harcamanız gereken, sizi yorabilecek durumlar ortaya çıkabilir. Her ne olursa olsun, Koç enerjisi gibi pes etmemeli, mücadelenize konsantre olup, tohumlarınızı ekmelisiniz. Yeni Ay yönetici gezegeni Mars, İkizler burcunda hareket ediyor. Özellikle, eğitim, seyahat, bilgi akışı, reklam, pazarlama gibi konular da yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Kararsızlıklar söz konusu olabilir. Fevri kararlardan kaçınmalı ve ne istediğinizi iyi düşünmelisiniz. Mars’ın, İkizler burcunda olması kararlarınızı hızlı şekilde almanıza sebep olabilir. Detaylı düşünüp, ileriye dönük kararlar almak daha sağlıklı olabilir.

Koç burcu, fiziksel güç, spor gibi konularla da ilgili olduğu için, bu dönemde özellikle spora başlayabilir, fiziğinizi güçlendirici aktivitelere yönelebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili olarak, Koç burcunun temsil ettiği baş bölgesi önem kazanabilir. Özellikle baş ağrıları oluşabilir. Satürn’ün zorlu açısından dolayı da, diş, cilt ve kemiklere de dikkat. Doğum haritalarınızda Koç burcunun 15 derece ve çevresinin bulunduğu alanı tetikleyecek olan Yeni Ay ile ilgili danışmanlık alabilirsiniz. Yeni Ay enerjisini, öfkenizi kontrol altına alarak, hedef belirleyip hedef doğrultusunda hız almaya başlayarak ve engellerle kuşatıldığınızda pes etmeyerek kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz