Jüpiter Yay Burcunda

8 Kasım 2018 tarihinde şans gezegeni Jüpiter, Yay burcuna geçiş yapıyor. Akşam saatlerinde Yay burcuna adım atacak olan Jüpiter, 3 Aralık 2019 tarihine kadar Yay burcunda seyahatine devam edecek. Jüpiter, Yay burcunun yönetici gezegenidir. Bu sebeple Yay burcunda seyahat ettiği süreçte en güçlü özelliklerini ortaya çıkartır. Jüpiter’in Yay burcu seyahati en son 2006-2007 yıllarında olmuştu.

Jüpiter, astrolojide büyük iyicil, şifacı gezegen olarak bilinir. Bilgelik, maddi kazançlar, kar, risk, büyüme, bolluk, bereket, şans, fırsatlar, abartı gibi konular Jüpiter yönetimindedir. Doğum haritalarınızda Jüpiter’in bulunduğu alan ve aldığı açılara göre, hayatınızın o bölümünde genişleme, şanslar, fırsatlar ve çoğalma hali vardır. Yay burcu da en güçlü özelliklerini göstereceğinden, hayatınızda doğum haritalarınıza göre mevcut olanı büyütüp, genişletecek ve önünüze fırsatlar çıkartacaktır.

Bu dönem de özellikle yurtdışı seyahatleri, yabancılarla ilişkiler, eğitim, hukuksal konular, din, kültür gibi konular da genişlemeler ve büyümeler yaşanabilir. Yurtdışı seyahatleri hız kazanabilir. Seyahat etmek daha da kolaylaşabilir. Bu bir yıl içerisinde eğitim almak isteyebilirsiniz. Özellikle alacağınız eğitim yabancı dil eğitimi olabilir. Kendinizi farklı kültürlerle ilgili eğitebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. Din ve felsefe gibi konularla yakından ilgilenmek isteyebilirsiniz. Yay burcu inançla ilgilidir. İnançlarınızı ve inanç sisteminizi değiştirebilir, büyütebilir ve genişletebilirsiniz. Umut arayışı artacaktır. Ayrıca, Jüpiter özgürlükle ilgilidir. Bu süreçte, özgürlük ve bağımsızlıkla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Etik ve ahlak değerleri için çalışabilirsiniz. Kendinize büyük hedefler koyabilirsiniz.

Bu süreç, macera aramak, eğlenmek, keyif almak ve hayatın kendisi ile yakından ilgilenmek için oldukça güzeldir. Bilgi önemlidir. Bilginin derinine inmeye çalışmalısınız. Detaylardan çok, bütüne odaklanmak bu dönemde önemli olabilir. Durumları, olayları, kişileri bütünü ile görmeye başlayabilirsiniz. Hayata geniş pencerelerden bakma hali artacaktır.

Negatif olarak, Yay burcunun yargılayıcı, fanatik halinde artış olabilir. Bir konuda, bir durum da fanatik olmak zarar verici olabilir. Hayatınızda abartı bu süreçte artabilir. Her türlü israf artabilir, dikkatli olmakta fayda var. Risk analizi yapmadan, optimist, aşırı iyimser duygularla yapılan büyük girişimler, büyük hezimetler yaşatabilir. Alacağınız risklerin getirisini ve götürüsünü iyi hesaplamakta fayda var. Büyütmek istediklerinize dikkat edin. Jüpiter etkisi ile, iyilikte, kötülükte büyüyebilir. Enerjinizi doğru yönlendirmekte sağlıklı olacaktır.

Bu dönemde hayatınızda büyütmek istediklerinize odaklanmalısınız. Jüpiter’in aşırı iyimser enerjisi etrafı sarabilir. Hayatınızda doğum haritanızda Yay burcunun bulunduğu alana göre fırsatlar çoğalabilir, şanslar artabilir. Doğum haritalarınızda Yay burcunun bulunduğu alan yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter tarafından tetiklenecektir. Yay burcunda gezegenleriniz varsa, onlar da bu sene boyunca bulundukları derecelere göre Jüpiter etkisi altına gireceklerdir. Jüpiter yardımı ile hayatınızda fırsatları kendiniz de yaratabilirsiniz. Aynı zaman da elinizde mevcut olan her neyse, büyütebilirsiniz. Kişisel doğum haritalarınız üzerinden Jüpiter Yay burcu seyahati ile ilgili danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz