Boğa Burcunda Dolunay

24 Ekim akşam saatlerinde, Boğa burcunun 1 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. Boğa – Akrep alanlarında meydana gelen Dolunay dönemleri, sahip olmak, maddi, finansal konular, para paylaşımları, hırslar, değişim-dönüşüm, ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgilidir. Dolunay dönemlerinde ruhsal hassasiyetler normalden daha yüksek olur. Dolunay etkilerini doğum haritanızda aldığı açılara göre -/+ 5 gün kadar hissedebilirsiniz.

Boğa Dolunay döneminin başrol oyuncuları geri hareket eden Uranüs ve Venüs. Ay ve Uranüs birlikte, Güneş ve Venüs’e karşıt durumdalar. Bu Dolunay döneminde hayatınızda beklenmedik gelişmeler oluşabilir. Özellikle ikili ilişkileriniz ve finansal konular da ani durumlar gözlemleyebilirsiniz. Venüs geri harekette olduğu için oluşabilecek durumun ya da karşınıza çıkabilecek kişinin geçmişten gelme olasılığı yüksek olabilir. Uzun zaman önce de bıraktığınız ve üstünü örttüğünüz bir durumu çözmek durumunda kalabilirsiniz. Venüs geri harekette olduğundan özellikle eski kapanmamış finansal konuların üstü kapanabilir. Borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Almış olduğunuz borçları yapılandırmak isteyebilirsiniz. Maddi gücünüzü gözden geçirebilir. Gelirlerinizi arttırmanın, kendinizi sağlama almanın yollarını arayabilirsiniz.

Romantik ilişkiler üzerinden, eski partnerler, eski sevgililer bu dönem de tekrar karşılaşabilir ya da buluşabilirler. İlişkiler de geçmişte kalan problemler tekrar masaya yatırılıp çözülmek istenilebilir. Fakat geri harekette olan Venüs, problemler tamamen çözülmediği nokta da yeniden başlayan ilişkileri tekrar aynı noktadan problem getirebilir. Var olan sağlıklı ilişkiler, bu Dolunay döneminde problemlerini belirleyip bunlar üzerine çalışabilirler. Boğa- Akrep, sahip olmak, cinsellik ve arzularla bağlantılıdır. Partnerlerinizle oldukça keyifli bir dönem de geçirebilirsiniz. Sağlıksız ve kopmayı bekleyen ilişkiler bu Dolunay yardımı ile sonlanabilir. Bu dönem de ilişkiler de baskıcı tavırlar, kıskançlık, kin, intikam ve hırs artabilir. Bunlar Boğa ve Akrep burcunun gölge yanlarıdır, bunlardan uzaklaşmak daha sağlıklı olacaktır.

Sağlığınızla ilgili Boğa burcunun yönettiği boyun, boğaz, gırtlak, yutak bölgeleri ve Akrep burcunun yönettiği cinsel organlar hassaslaşabilir. Bu alanlarla ilgili problemler, rahatsızlıklar gözlemlenebilir.

Bu Dolunay döneminde Uranüs yardımı ile özgürleşmek istediğiniz konuları belirleyebilirsiniz. Her ne kadar Venüs ve Uranüs karşıtlığı hayatınızda beklenmedik bir durum yaratsa da, Satürn desteği ile bu durumu doğru adımlarla kendi lehinize çevirebilirsiniz. Hayatınızda stabilize etmek istediğiniz konuları belirleyip, istikrarlı bir şekilde hedefinize konsantre olabilirsiniz. Boğa burcu, maddi güvence ihtiyacı, huzur arayışı, konfor alanlarına tutunma ve hayatın zevklerini anlatır. Hayatınızın bir alanında bu konular üzerine yoğunlaşacak olabilirsiniz. Doğum haritalarınız da Akrep ve Boğa burçlarının 1 derece ve çevresinde gezegenleri olanları daha yoğun şekillerde etkileyebilir. Herkesin doğum haritasında Boğa burcunun bulunduğu alanı tetikleyecek olan Boğa Dolunay dönemi ile ilgili kişisel danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz