Başak Burcunda Yeni Ay

9 Eylül tarihinde Başak burcunun 17 derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor. Akşam saatlerinde meydana gelecek olan Yeni Ay, Plüton tarafından destekleniyor. Fakat Neptün’ün karşıt enerjisi ile gerçekleşiyor. Yeni Ay’lar yeni enerjileri beraberinde getirirler. Önümüzde ki on gün kadar etkili olacak olan bu Yeni Ay ile hayatınızda arınmak istediğiniz konulara yönelebilirsiniz.

Başak burcu, temizlenmek, arınmak, çalışmak, hizmet etmek, analiz etmek, mükemmelliyetçilik, verimli olmak, pratiklik, detaylara odaklanmak, amaç duygusu, beslenme ve genel sağlık gibi konularla bağlantılıdır. Bu dönem de hayatınızda mükemmelleştirmek istediğiniz konuları belirleyebilirsiniz. Detoks yapmak, diyete başlamak için oldukça sağlıklı zamanlardır. Günlük işlerinizi yola koymak, planlar yapmak, hayatınızın genel akışını belirlemek için bu enerjiyi kullanabilirsiniz. Başak burcu genel sağlıkla ilgilidir. Bu dönemde doktor randevularınızı alabilirsiniz. Genel kontrollerinize gidebilirsiniz. Sağlığınızı kuvvetlendirici aktivitelere yönelebilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan arınabilirsiniz. Sigara ya da alkol gibi zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak için en güzel zaman. Sağlınızla ilgili bağırsaklarınıza ve bağışıklık sisteminize dikkat etmenizde yarar var. Neptün karşıtlı bir Yeni Ay olduğu için özellikle zehirlenmelere karşı önlem alabilirsiniz. Bağışıklık sisteminiz daha kolay çökebilir. Beslenmenize özen göstermeli ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Bu dönem de daha çok evham yapabilirsiniz. Başak burcu detayları kolaylıkla görebildiği için iyi analizler yapar ve bununla birlikte daha çok eleştirir. Bu dönem sizin için sürekli eleştiri yaptığınız bir dönem de olabilir. Başaklar, her şeyin mükemmel olmasını isterler, bunun için sürekli çalışırlar. Bu dönem çalışma dönemidir. Çevrenizdekilere ya da sevdiklerinize hizmet etmek isteyebilirsiniz. Hayaller gezegeni Neptün’ün karşısında meydana gelecek olan Yeni Ay, hayatınızda sizi karmaşıklığa sürükleyecek problemlerle karşılaştırabilir. Hayatınızda ki bazı durumlar belirsiz olabilir. Genel olarak aldatılmamaya, kandırılmamaya dikkat etmelisiniz. Bu dönem, ne kadar gerçekçi olmayan hayaller peşinde koşarsanız o kadar daha büyük hayal kırıklığına uğrayabileceğinizin altını çiziyor. Mantığınızla ve elinizde var olan gerçeklerle hareket etmelisiniz. Yeni Ay’ı destekleyen Plüton ise, köklü sağlam planlar yapmanız için yardımcı konumunda. Plüton, güç ve transformasyonla ilgilidir. Sağlığınız ve kendi düzeniniz için köklü değişimler yapabilirsiniz. Güç kazanmak için önümüzde ki süreci sağlıklı şekillerde gözden geçirebilirsiniz.

Bol bol çalışacağınız, hayatınızda önemli planlar yapabileceğiniz, kişisel sağlığınıza odaklanabileceğiniz bu Yeni Ay dönemini iyi değerlendirmelisiniz. Doğum haritalarınızda Başak burcunun bulunduğu alan tetiklenecektir. Özellikle 17 derece ve çevresinde gezegenleri olan kişiler için oldukça etkili bir Yeni Ay olacaktır. Aynı şekilde, toprak grubu olan Oğlak ve Boğa burçlarının 17 derece ve çevresinde gezegenleri olanlar da bu Yeni Ay enerjisinden destekleyici şekillerde etkilenebilirler. Doğum haritanız üzerinden, Başak burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile ilgili kişisel danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz