Başak Burcunda Dolunay

19 Şubat tarihinde Başak burcunun 0 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. Dolunay dönemlerinde hayatınızda süregelen bir durum ile ilgili tamamlanma, sonlanma, kesinleşme ya da netleşme yaşayabilirsiniz. Dolunay etkisi, özellikle bu hafta yoğun şekilde hissedilmeye devam edecektir. Dolunay’ın 0 derecede meydana gelmesi, başlangıç enerjisini de ortaya çıkartabilir. Hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcını da deneyimleyebilirsiniz.

Başak burcu, şifa, sağlık, düzen, plan, analitik olmak, zeka, mantık, prensipler ve temizlik gibi konularla  ilgilidir. Bu dönemi, ruhsal olarak ve fiziksel olarak temizlenmek için kullanabilirsiniz. Bu enerji ile birlikte hayatınızda düzene oturtmak istediğiniz alanlar üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Planlı olmadığınız, dağınık ve baş edemediğiniz durumları çözmeye odaklanabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili diyete başlamak, spora başlamak, yeni yeme-içme rutini yaratmak için gerçekten çok güzel bir enerji. Detoks yapmak için oldukça sağlıklı. Günlük işlerinizi yola koymak, planlar yapmak, hayatınızın genel akışını belirlemek için bu enerjiyi kullanabilirsiniz.

Bu dönem de daha çok evham yapabilirsiniz. Başak burcu detayları kolaylıkla görebildiği için iyi analizler yapar ve bununla birlikte daha çok eleştirir. Bu dönem sizin için sürekli eleştiri yaptığınız bir dönem de olabilir. Başaklar, her şeyin mükemmel olmasını isterler, bunun için sürekli çalışırlar ve insanlara yardım ederler. Başak enerjisi çalışmak ve yardım etmek için oldukça destekleyicidir.

Dolunay yöneticisi Merkür, Balık burcunda ve Neptün ile kavuşumda, sonuçlanma istediğiniz konular bir sis perdesi içinde gibi görünebilir. Bu enerji genel olarak aldanma, aldatılma, yanlış anlaşılmaları tetikleyebilir. Pozitif olarak, empati yeteneğinizi yükseltecektir, oldukça romantik ve sezgilerin yüksek olabileceği bir Dolunay. Gökyüzünde Satürn ve Venüs kavuşumu ise uzun vadeli finansal ve romantik ilişkileri başlatmanıza yardım edebilir. Yaratıcılık ve hayal gücü yardımı ile hayatınızda güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Başak burcu genel sağlıkla da ilgilidir. Bu dönemde doktor randevularınızı alabilirsiniz. Genel kontrollerinize gidebilirsiniz. Sağlığınızı kuvvetlendirici aktivitelere yönelebilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan arınabilirsiniz. Sigara ya da alkol gibi zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak için en güzel zaman. Sağlınızla ilgili bağırsaklarınıza ve bağışıklık sisteminize dikkat etmenizde yarar var.

Hayatınızda maddi ve manevi temizlik yaparak kullanabileceğiniz Başak Dolunayı, doğum haritalarınızda Başak burcunun 0 derecesinin bulunduğu alanı tetikleyecektir. Bu alanın konuları bu 10 gün içinde gündeminize düşebilir. Başak Dolunayı ile ilgili doğum haritalarınız üzerinden danışmanlık alabilirsiniz. Bedeninizde ki fiziksel ve ruhsal yüklerden arınmanız dileğiyle.

Yorum Yaz