Aslan Burcunda Güneş Tutulması

11 Ağustos tarihinde Aslan burcunun 18 derecesinde parçalı bir Güneş Tutulması meydana geliyor. Güneş Tutulmaları çok kuvvetli birer Yeni Ay’lardır. Aslan burcunda meydana gelecek olan bu Tutulma yeni bir enerjiyi de beraberinde getirecektir. Tutulmanın genel etkilerini önümüzdeki 1 aylık süreçte hissedebilirsiniz.

Aslan burcu, eğlence, çocuklar, keyif, ego, benlik, ortaya çıkmak, aşk, yaratıcılık, yetenekler, hobiler ve kalp ile alakalıdır. Bu dönemde hayatınızda aşk arayışı artabilir. Eğlenmek için hayattan keyif almak, hobilerinize yönelmek için adımlar atmak isteyebilirsiniz. Aslan burcu çocuklarla da alakalıdır. Çocuklarınızla ilgili yeni başlangıçlar olabilir, içinizde ki çocukla daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı arttırmanın yollarını arayabilirsiniz. Bu Tutulma enerjisi ile mutlu olmanın ve kalbinizden geçeni yapmaya odaklanmalısınız.

Tutulma, Merkür etkili bir tutulma olacak. Merkür şu anda Aslan burcunda geri hareket ettiğinden dolayı, geçmişinizde bıraktığınız konular, insanlar ve durumlar gündeminize tekrar düşebilir. Özellikle geçtiğimiz 2 yıldan beri uğraştığınız bir durumun sonuçlanması oluşabilir. Merkür, iletişim, ticaret, haberleşme, seyahat gibi konularla bağlantılıdır. Çevrenizle daha çok iletişimde olacağınız bu dönemde, yanlış anlaşılmalara ve aksiliklere dikkat etmelisiniz. Keyif için seyahat edebilir, satış, ticaret, pazarlama gibi konularla bağlantılı geçmişte ki işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yeni ve büyük başlangıçlar için Merkür Retrosunun sona ermesini beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Tutulma yöneticisi Güneş ve Akrep burcunda bulunan Jüpiter arasında oluşan sert enerji aşırılıkları tetikleyebilir. Egonuzu kontrol altında tutmakta fayda var. Tutamayacağınız büyük sözler vermemek oldukça önemli. Altından kalmayacağınız işlere girişmemelisiniz. Hayatınızda abartıdan uzak durmalısınız. Abartı, daha sonrasında zorlukları da beraberinde getirebilir.

Ayrıca, sağlığınızla ilgili kalp bölgenize dikkat etmekte fayda var. Kalp hastaları, kendilerini yoracak aktivitelerden uzak durmamalılar. Herkesin doğum haritalarında Aslan burcunun bulunduğu alanı tetikleyecek olan bu Tutulma, özellikle sabit burçlar olan Akrep, Boğa, Kova ve Aslan burcunda 18 derece ve çevresinde gezegenleri olanları daha yoğun şekilde etkileyebilir. Doğum haritalarınız üzerinden bu Tutulma ile ilgili danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz