Aslan Burcunda Ay Tutulması

21 Ocak tarihinde Aslan Burcunun 0 derecesinde bir Ay Tutulması meydana geliyor. Ay Tutulmaları, oldukça kuvvetli Dolunay’lardır. Geçtiğimiz bir buçuk senedir, Aslan ve Kova burçlarında meydana gelen tutulmaların en sonuncu olan bu tutulma, hayatınızda, yaratıcılık, keyif, aşk ve çocuklarla ilgili enerjileri tetikleyecektir. Tutulmanın enerjisi +/- 1 ay kadar hissedilebilir. Dolunay enerjileri hayatınızda sonlandırmak istedikleriniz, kapatmak istedikleriniz ve kesinleştirmek istediklerinize destek olacaktır.

Aslan burcu enerjisi, çocuklar, aşk duygusu, keyif, eğlence, ortaya çıkmak, kendinizi göstermek, eğlence, riskler gibi konularla bağlantılıdır. Bu enerji özellikle Aslan burcunun doğum haritanızda bulunduğu alanı tetikleyecektir. Aslan enerjisi ile birlikte, çocuklarınızla daha çok vakit geçirebilirsiniz, içinizdeki çocuğu ortaya çıkartabilirsiniz, hobilerinizle ilgilenebilir, hayatın keyifli yanlarına kucak açabilirsiniz. Bu enerji, aşk ve mutluluğu tekrar hayatınıza getirebilir. Negatif olarak, bu konularla bağlantılı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle Uranüs’ün Tutulma üzerindeki sert etkisi, beklenmeyen ve aniden gelen haberleri tetikleyebilir. Ani çıkışlarınız olabilir, bağımsızlık ihtiyacı ve isyankar tavırlarınız artabilir. Tutulmanın 0 derecede meydana gelmesi ve kuzey ay düğümü tarafında olması hayatınızda bir takım yaşanan durumların nihayet kesinleşip/sonlanıp, yeni bir başlangıç yapmanıza yardım edebilir.

Sağlığınızla ilgili, özellikle kalbinize dikkat etmelisiniz. Kalp, damar sağlığı bu enerji ile tetiklenebilir. Genel kontrollerinizi yaptırtmak, özellikle damar kontrolleri için bu enerjiyi kullanabilirsiniz. Uranüs’ün sert etkisi, tansiyon problemleri de oluşturabilir.

Tutulma günü gökyüzünde Jüpiter ve Venüs kavuşumu, Neptün ile sert bir etkileşimde olacak. Özellikle finansal olarak ve aşk hayatınızla ilgili büyük bir risk almak isterseniz, dikkat etmekte fayda var. Bu enerji hayal kırıklıklarını getirebilir. Ayağı yere sağlam basmakta fayda var. Ayrıca, 21 Ocak günü içerisinde Mars ve Satürn arasında oluşacak gergin açı ise, dayanıklılığınızı sınayabilir. Sizi kısıtlayıcı durumlar ortaya çıkabilir. Cesaret gerektiren işlerde, pes etmemelisiniz. Bu enerjiyi hedef odaklı ve asla pes etmeden savaşarak kullanmalısınız.

Aslan Burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması, doğum haritalarınızda 0 derece Aslan burcunda gezegenleri olanları, 0 derece sabit burçlarda ve ateş burçlarında gezegenleri olanları oldukça yoğun şekillerde etkileyecektir. Genel olarak doğum haritalarınızda Aslan burcunun yönettiği alan, bu enerji ile birlikte tetiklenip, temsil ettiği konular gündeminize düşebilir. Tutulma enerjisini yaratıcılığınızı geliştirmek, sevdiklerinizle birlikte olmak ve mutluluğunuzu arttırmayı seçerek kullanabilirsiniz. Tutulma ile ilgili kişisel doğum haritalarınız üzerinden danışmanlık alabilirsiniz.

Yorum Yaz