30 Haziran

Haziran ayının son gününde, Merkür ve Uranüs arasında sert bir enerji açığa çıkıyor. Zihniniz son hızda çalışabilir. Entellektüel merakınız, devrimci yanınız açığa çıkabilir. Oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilir, inandıklarınız doğrultusundan şaşmayabilirsiniz. Kimsenin anlayamayacağı fikirler aklınıza gelebilir.Düşünce ve konuşma özgürlüğünüzle ilgili problemler oluşabilir. Negatif olarak oldukça huzursuz hissedebilirsiniz ve bilgi karmaşasından detayları atlayabilirsiniz. Sinirli ve oldukça heyecanlı olabilirsiniz. Özellikle kalp hastaları bu enerji altında dikkatli olmalılar. Kalbinizi çok yormamalı, dinlenmeye ve sakin kalmaya özen göstermelisiniz.

1 Temmuz

Bugün Ay kova burcunda seyahat ediyor olacak. Orjinal, farklı fikirler üretmek, arkadaşlarınızla ya da farklı sosyal çevrelerde vakit geçirmek için oldukça güzel bir enerji mevcut. Bağımsızlık ihtiyacı artacaktır. Bireyselliğinizi korumak öncelik olabilir. Sosyal platformlarda daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili dolaşım sisteminize dikkat etmekte yarar var. Tansiyon hastaları dikkat. Öğleden sonra Ay’ın Akrep burcunda bulunan Jüpiter ile oluşturacağı sert açı, duyguların yükselmesine sebebiyet verebilir. Düşüncelerinizde aşırılıkları tetikleyebilir. Bugünün enerjisini zihinsel aktivitelerinizi arttırarak, arkadaşlarınızla vakit geçirerek değerlendirebilirsiniz.

2 Temmuz

Ay güne Kova burcunda, boşlukta başlıyor. Ay’ın boşlukta olması, başka bir burca geçmeden önce, hiç bir gezegen ile irtibatta olmaması demektir. Ay herhangi bir açı içinde olmadığında yeni işlerle uğraşmamak daha sağlıklı olur. Dinlenme zamanıdır. Enerjinin olmadığı ya da akmadığını düşünebilirsiniz. Kendinize vakit ayırın ve anın keyfini çıkartın, boş işlerle uğraşabilirsiniz. Bir işi bitirmek için kendinizi zorlamayın, akışta kalmaya çalışın, böylelikle herhangi bir tıkanıklık hissetmezsiniz.

3 Temmuz

Bugün Aslan burcunda ilerleyen Merkür, Kuzey ay düğümü ile kavuşuyor. Kuzey Ay düğümü, gelecek ile ilgilidir. Şanslı olan istikamettir. Bu enerji ile kendinizi gösterebilirsiniz. Etkileyici konuşmalar yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle problemlerinizi konuşarak çözebilirsiniz. Kendinizi rahatlıkla ifade edebileceğiniz bir enerji mevcut olacak. Ayrıca bu enerji ile seyahatlere çıkıp, farklı kültürler ile ilgili bilgiler öğrenebilirsiniz.

4 Temmuz

Sabahın erken saatlerinde Neptün ile Balık burcunda kavuşacak olan Ay’ın enerjisi ile uyanmak istemeyebilirsiniz. Hayaller içinde kaybolmak isteyebilir, dalgınlığınızı ve uykulu halinizi kontrol edemeyebilirsiniz. Ay gün içerisinde Balık burcunda olacak. Hayata karşı ciddiyetle durmak bugün zorlaşabilir. Gerçekliklerden uzaklaşabilirsiniz. Yanılgılar ve unutkanlıklar artabilir dikkatli olmakta fayda var. Bugünün enerjisini müzik dinleyerek, yazı yazarak, sanatsal aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Sağlık olarak ayaklar önem kazanacaktır.

5 Temmuz

Bugün oldukça kuvvetli iki açı oluşuyor. Öncelikle Aslan burcunda bulunan Merkür ve Kova burcunda bulunan Mars karşı karşıya geliyor. Mars’ın geri harekette olması, bu gergin enerjiyi daha çok körükleyebilir. Cümlelerinize dikkat etmekte fayda var. Daha kolay öfkelenebilirsiniz. Zihnen yorulabilirsiniz, fakat hızlı düşünmek için oldukça destekleyici bir enerji. Özellikle sinirse problemler oluşabilir. Bu enerji altında, hırsızlıklar artabilir. Eşyalarınıza sahip çıkmalısınız. Günün ikinci enerjisi Güneş ve Jüpiter arasında oluşuyor. Bu enerji iyimser olmanızı sağlayabilir. Macera yaşamak, keyif yapmak için şahane bir enerji var. Güneş Yengeç burcunda bulunduğundan özellikle aileniz ve sevdiklerinizle vakit geçirmek size iyi gelebilir. Abartılar ve aşırılık hayatın her alanında tetiklenebilir.

6 Temmuz

Ay güne Koç burcunda başlıyor. Fiziksel enerjinizin yüksek olabileceği bir gün. Ukalalık artabilir, liderlik özelliklerinizle insanları etkileyebilirsiniz. Sabırsız olduğunuzu hissedebilirsiniz. Özellikle öğleden sonra Ay ve Güneş arasında oluşacak olan sert açı, otorite figürleri ile gerginlikleri tetikleyebilir. Genel olarak öfkenizi kontrol etmekte yarar var. Hayatınızda mücadele gerektiren konularda başarılı olabilir, ufak girişimlerinizle ilgili sonuçlar alabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili kafa bölgesine dikkat etmekte yarar var. Baş ağrılarınız olabilir.

7 Temmuz

Ay güne Koç burcunda başlayıp, öğleden sonra Boğa burcuna geçiş yapıyor. Koç burcunun sabırsız ve yerinde duramaz hali yerini, Boğa burcunun sakinliğine ve stabilite ihtiyacına bırakıyor. Huzurlu ortamlar size iyi hissettirecektir. Telaş ve gerginliğin olduğu ortamlardan uzak durmakta fayda var. Finansal konularınızı halletmek isteyebilirsiniz. Dokunmak, koklamak gibi duyularda hassasiyet artabilir. Yemek yemek, hayatın zevklerini hissetmek bu iki gün sizin için ön planda olabilir. Akşam saatlerine doğru Uranüs ile kavuşacak olan Ay, ani ve beklenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Sakin kalmaya özen göstermelisiniz. Karşınıza çıkan durumların üstesinden Boğa burcunun getirdiği güven enerjisi ile gelebilirsiniz.

8 Temmuz

Bugün Yengeç burcunda bulunan Güneş ve Balık burcunda geri harekette olan Neptün arasında destekleyici bir açı oluşuyor. Rüyalar ve sezgiler ön planda olabilir. Yalnız kalmak isteyebilir, içinize kapanabilirsiniz. Su ve suyun olduğu yerlerde vakit geçirmek size oldukça iyi gelebilir. Kesin kararlar vermek bu enerji içinde çok sağlıklı olmayabilir. Genel olarak hayatınızda, bulanıklık ve karışıklıklar oluşabilir. Neptün, uyuşma, uyuşturulma, alkol, zehirlenmeler gibi konularla da bağlantılıdır. Alkol tüketimini abartmamakta fayda var. Bu enerji ile sezgilerinize ve içsel gücünüze odaklanabilirsiniz, dua edebilir, yoga yapabilir, spiritüel aktivitelerle vücudunuzu dinlendirebilirsiniz.

9 Temmuz

Bugün, Merkür ve Akrep burcunda bulunan Jüpiter arasında sert bir açı oluşuyor. İfadenizde, tavırlarınızda, cümlelerinizde abartı gözlemleyebilirsiniz. Büyük sözler vermemekte fayda var, yapamayağınızı düşündüğünüz işler de bile gurur ve egonuz devreye girebilir ve abartabilirsiniz. Düşünüp konuşmakta yarar var. İyimserliğiniz artabilir. Bu enerji ile yargılarınız ortaya çıkabilir, önyargılarınız artabilir. Karşınızda ki kişiyi yargılarınızı bir kenara koyarak dinlemek, size fayda sağlayacaktır. Bugünün enerjisini inandıklarınızla hayatınızda ki gerçekleri karşılaştırarak ve akılcıl çözümler arayarak kullanabilirsiniz.

10 Temmuz

Bugün, aşk, ilişkiler, sevgi, değer ve finansal konuları temsil eden gezegen Venüs, Başak burcuna geçiş yapıyor. Venüs, Başak burcunda kuvvetli değildir. Bu dönem de yeni başlayan ilişkilerin büyüyebilmesi ve güçlenebilmesi için emek vermek şarttır. Venüs, başak burcunda ilişkiler kurallar üzerine kurulabilir. Aşk, romantizm, duygular geri planda kalıp, yardımlaşma ve hizmet oldukça önemli olacaktır. İlişkilerinizde daha çok eleştirebilir, sorun arayabilirsiniz. Sevdiklerinizi eleştirirken aşırıya kaçmamakta fayda var. Venüs’ün Başak burcu seyahatini blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

11 Temmuz

Başak burcuna geçiş yapan Venüs ve Boğa burcunda bulunan Uranüs arasında bir açı oluşuyor. İlişkilerinizde, ani çıkışlar yaşanabilir. Başak burcunun getirebileceği kurallar çiğnenebilir. Uranüs, ani ve beklenmeyen olayları tetikleyebileceğinden ilişkilerinizde ve finansal durumunuzla ilgili beklenilmeyen haberler alabilirsiniz. Bu enerji bağımsızlık ve bireysellik ihtiyacını tetikleyebileceğinden, sevdiklerinizi kısıtlamamaya özen göstermelisiniz. Bugün ayrıca şans, bolluk, bereket ve büyüme gezegeni Jüpiter, geri hareketini sonlandırıyor. Doğum haritalarınıza göre, Akrep burcunun bulunduğu alanda, kısıtlanan ve eksilen şanslar tekrar geri gelmeye başlayabilir.

12 Temmuz

Yengeç burcunda ilerleyen Güneş, Oğlak burcunda bulunan Plüton ile karşı karşıya geliyor. Plüton, yıkım, dönüşüm, değişim, ölüm, doğum, güç gibi konularla bağlantılıdır. Otorite figürleri ile gerginliklere dikkat etmekte fayda var. Hayatınızda sağlıksız olan ilişkilerde kopmalar yaşanabilir. Bitişler, sonlanmalar ve yeni başlangıçlar gündem konularınız arasında olabilir. Yarın meydana gelecek olan Güneş Tutulması, bu enerji altında gerçekleşiyor. Hırslarınızı, kıskançlıklarınızı ve inatçı tavırlarınızı kontrol altında tutmanız sizin için daha sağlıklı olabilir.

13 Temmuz

Bugün Yengeç burcunun 21 derecesinde bir Güneş Tutulması meydana geliyor. Güneş Tutulmaları aynı zaman da güçlü birer Yeni Ay’dırlar. Yengeç burcu, ev, aile, anne figürleri ve duygular gibi konuları temsil eder. Yeni Ay, yıkım, dönüşüm, doğum, başlangıçlar, ölüm, güç kazanmak gibi konuları temsil eden Plüton’un tam karşısında oluşuyor. Duygusal olarak kopuşlar yaşanabilir. Duygusal olarak üzerinizde baskı hissedebilirsiniz ve bir karar vermek durumunda kalabilirsiniz. Hayatınızda güç kazanmasını istediğiniz konularda bir takım gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Bitirmek istediklerinizi bitirip, başlatmak istediklerinizi başlatabilirsiniz. Ev, aile, anne gibi konular ön planda olacaktır. Ev kurabilirsiniz, annenizle ve sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Yengeç burcunda ki Tutulma ile ilgili detaylı yazıyı blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

14 Temmuz

Başak burcunda ilerleyen Venüs, Oğlak burcunda bulunan Satürn ile destekleyici bir açı oluşturuyor. Bu açı özellikle ilişkilerinizde ki sorunları tespit etmek ve bunlar üzerine kalıcı çözümler bulmak ve uzlaşmak için oldukça sağlıklı bir enerji taşıyor. Olgun kişilerden her türlü finansal destek ve ilişkiler üzerine tavsiyeler alabilirsiniz. İlişkilerinizde sorumluluklarınızı belirleyebilirsiniz. Finansal olarak, destekleyici ve uzun ömürlü gelirler elde etmeye başlayabilir, gelirlerinizi düzenleyebilirsiniz.

15 Temmuz

Ay güne Aslan Burcunda ve boşlukta başlıyor. Ay’ın boşlukta olması demek bir başka burca geçene kadar herhangi bir gezegenle temas halinde olmaması, kontak kurmaması demektir. Ay boşluktayken, yeni işlere başlamamak, varolan işlerle ilgilenmek, toplantı ve önemli görüşmeleri ertelemek daha sağlıklıdır. Dinlenme ve sakinleşme zamanlarıdır. Ay Aslan burcundayken, ego, gurur ve kibir artabilir. Etrafınızdakileri cömert tavırlarınızla etkileyebilirsiniz. Abartılı davranışlar sergileyerek, çevrenizde dikkat çekmeye çalışabilirsiniz. Çocuklarınızla vakit geçirmek, eğlenmek ve yaratıcı zaman geçirmek için oldukça sağlıklı bir enerji mevcut.

16 Temmuz

Bugün Ay, güne Başak burcunda başlıyor. Çaba sarfetmek, detaylarla ilgilenmek, temizlik yapmak günün genel ihtiyaçları olabilir. Rahatlıkla verimli çalışabileceğiniz, enerjinizi insanlara yardım etmek için kullanabileceğiniz bir enerji mevcut. Sağlığınızla ilgili midenize ve bağışıklık sisteminize dikkat etmekte yarar var. Başak burcu, analitik düşünme, hizmet ve çalışmakla ilgilidir. Çalışırken kendinizi yormadan ve sağlığınıza özen göstererek çalışmakta fayda var. Sabah saatlerinde Venüs ile kavuşacak olan Ay, sevecen, duygusal ve uysal yanınızı arttırabilir. Sevme ve sevilme ihtiyacınız artabilir. Sabah saatleri sevdiklerinizle vakit geçirmek için oldukça güzel bir enerji barındırıyor.

17 Temmuz

Ay güne dün olduğu gibi Başak burcunda devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde Plüton ile kuracağı kontak, konsantrasyonunuzu arttırabilir. Plüton transformasyon, yıkım, ölüm, cinsellik, değişim ve dönüşümle alakalıdır. Sabah saatlerinde üzerinizde anlayamadığınız zorlayıcı bir enerji olabilir. Başak burcunun getirdiği evhamla da, negatif düşünmeye yatkın olabilirsiniz. Öğleden sonra Ay ve Güneş arasında ki destekleyici enerji ile, sevdiklerinize ve ailenize yardım edebilir, sağlıklı ve verimli bir çalışma ortamı içerisinde çalışabilirsiniz. Sabah ki ruh halinize göre daha dengeli ve uyumlu olduğunuzu hissedebilirsiniz. Çalışırken kendinizi çok yormamanızda fayda var.

18 Temmuz

Ay güne Terazi burcunda başlıyor. Denge ve uyum arayışı artacaktır. Sabah saatlerinde, Ay ve Mars arasında oluşacak destekleyici kontakla birlikte, kendinizde uyanmak ve bazı konularla ilgili mücadele etme gerekliliği hissedebilirsiniz. Aynı saatlerde, Kuzey Ay düğümü ile Ay arasında oluşacak destekleyici açı, hedef belirlemenize ve iyimser hissetmenize yardım edebilir. Terazi burcu insan ilişkileri, adalet, hak ve partnerlikle ilgilidir. Bugün, insan ilişkileri, hak ve adalet kavramları, yapıcı tartışmalar gündem konularınız olabilir. Terazi burcunun getirdiği kararsızlık size yansıyabilir. Sağlık olarak bel ve böbrek bölgelerinize dikkat etmekte yarar var.

19 Temmuz

Ay güne dün olduğu gibi Terazi burcunda devam ediyor. Sabah saatlerinde Plüton ile oluşturacağı zorlayıcı açı, duygusal gerginlikleri doğurabilir. Özellikle kıskançlık ve sahip olma dürtüsü ilişkilerde gerginliklere sebebiyet verebilir. Plüton, yıkım, ölüm, dönüşüm, takıntılar, cinsellik, güç ve transformasyon gibi konularla ilgilidir. Bu zorlayıcı açı ilişkilerinizde takıntılı tavırlarınızdan dolayı çıkmazlar yaratabilir. Tutkular ve derin duygular artabilir. Terazi burcunun size hissettirebileceği uyumu ve dengeyi yakalamak bu noktada oldukça önemli. İlişkilerinizde denge kurmalı ve adaleti sağlamalısınız. Gece saatlerinde Güneş ile Ay arasında oluşacak sert açı, duygusal dengesizlikleri doğurabilir. Kararsızlıklar artabilir. Duygularınızı istediğiniz şekilde ifade edemeyebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili bel bölgenize ve böbreklerinize dikkat etmekte yarar var.

20 Temmuz

Bugün Haziran ayında da oluşan Mars ve Kuzey Ay düğüm arasında ki zorlayıcı açı tekrar oluşuyor. Bu defa Mars geri harekette. Özellikle kendinize yanlış hedef belirlememeye dikkat etmelisiniz. Büyük kararlardan kaçınmalısınız. Mars ve Kuzey Ay düğümü noktasının karşı karşıya gelmesi aynı zaman da Mars’ın Güney Ay düğümü noktası ile kavuşması demektir. Bu şanssızlıkları getirebilir. Kazalara karşı dikkatli olmakta yarar var. Ay güne Akrep burcunda başlıyor ve gün içerisinde Mars ile arasında oluşacak olan sert açı, beklenmeyen kazaları tetikleyebilir ve mücadele etmeniz gereken durumlar yaratabilir. Mars’ın geri hareketi çelişkiler içinde kalmanıza ve adım atmakta, aksiyon almakta zorlanmanıza sebebiyet verebilir. Sabrınızın sınandığını hissedebilirsiniz. Öfke kontrolünüzü dikkatli yapmalısınız. Sakin kalmaya çalışıp, büyük hedefler belirleyip, ani aksiyonlar almaktan kaçınmalısınız. Bugünün enerjisini hafif sporlar yaparak değerlendirebilirsiniz. Kendinizi yorabilecek her türlü ağır spor görünmez kazalarla ve kas zedelenmeleri gibi sakatlıklarla sonuçlanabilir.

21 Temmuz

Ay güne dün olduğu gibi Akrep burcunda devam ediyor. Konsantrasyon, tutku ve takıntılar artabilir. Hayatınızın her alanına dilediğiniz gibi yoğunlaşıp, kafa yorabilirsiniz. Libidonuzda artış gözlemleyebilirsiniz. Araştırmacı ve süpheci tavırlar artabilir. Dün oluşan Mars ve Kuzey Ay düğümü arasında ki zorlayıcı açı devam ediyor. Obsesif tavırlarla yanlış kararlar almamalısınız. Hedefleriniz üzerine eğilip planlar yapabilirsiniz. Kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Bugün yoğun bir fiziksel güç ve kuvvet hissedebilirsiniz, enerjinizi doğru yönlendirmekte fayda var. Bedeninizi yorabilecek aktivitelerden uzak durup, hafif sporlar yapabilirsiniz.

22 Temmuz

Başak burcunda ilerleyen Venüs ve Akrep burcunda bulunan Jüpiter arasında güzel bir enerji oluşuyor. İyimserlik ve yaşam sevincinin yüksek olacağı bugün, kendinizle ilgilenerek geçirebilirsiniz. Sosyal ortamlarda keyifli vakit geçirebileceğiniz, doğru efor ile finansal kaynak arayışlarından olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir gün. İlişkilerde yardımlaşma ve dayanışma bu enerji altında artacaktır. Bugünün enerjisini, sevdiklerinize yardım ederek kullanabilirsiniz.

23 Temmuz

Bugün Güneş, Aslan burcuna adım atıyor ve 1 ay boyunca Aslan burcunda seyahatine devam edecek. Aslan burcu parlama dönemidir. Aşk, eğlence, yaratıcılık, çocuk olmak ve keyif zamanıdır. Daha çok eğlence arayacağınız, hobilerinizle uğraştığınız, size keyif verici aktivitelere girişeceğiniz ve en önemlisi çekici hissedeceğiniz bu dönem göz önünde olabilirsiniz. Takdir beklemek, beğenilme arzusu ve egolar yükselecektir. Yönetme ve sahip olma dürtüsü artacaktır. Çevreniz cömert insanlarla dolup taşabilir. En eğlenceli, en dramatik burçlardan biri olan Aslan burcu dönemi başlıyor. Şimdiden tüm Aslan burçlarının doğum günleri kutlu olsun.

24 Temmuz

Başak burcunda ilerleyen Venüs, Balık burcunda bulunan Neptün ile karşı karşıya geliyor. İlişkilerde bulanıklıklar, hayal kırıklıkları artabilir. Aldatmaya, aldatılmaya, kandırılmaya açık bir gün. Finansal olarak para hesaplarınıza dikkat etmekte fayda var. Maddi gelirlerle ilgili kayıplar söz konusu olabilir, finansal olarak büyük kararlar vermekten uzak durmak daha sağlıklı olacaktır. İlişkilerinizde de büyük beklentilere girmemeli ve var olan gerçekleri kabul etmelisiniz. Bu enerji, romantik ilişkilerde kusurların üstünü örtebilir ve normalleştirebilir. Aşırı romantik hissettiğiniz ve duygularınızı dinlediğiniz bir gün de yaşayabilirsiniz. Aynı zaman da bugün, Merkür, retro hareketine başlamak üzere duraklıyor. Elektrik ve elektronik aletlerinizde bozulmalar meydana gelebilir. İletişim problemleri yaşamamak için doğru anlamaya çalışmak ve doğru bilgi vermek önemli.

25 Temmuz

Aslan burcunda bulunan Güneş ve Boğa burcunda bulunan Uranüs arasında zorlayıcı bir açı oluşuyor. Otorite figürleri ile ani tartışmalar oluşabilir. Büyük kararlar vermek isteyebilirsiniz. Beklenmeyen olaylar meydana gelebilir. Sağlık olarak kalbinize dikkat etmemekte yarar var, kalp çarpıntılarınız olabilir. Kendinizi yormamalısınız. Size daha sonra zararı dokunabilecek ani kararlardan uzak durmak sağlıklı olacaktır. Acele davranmadan önce, sakin olmayı denemeli ve kararlarınızı daha sonra vermelisiniz. Bugün aynı zaman da yavaşlayan Merkür, duruyor. Elektrik ve elektronik aletlerde bozulmalar meydana gelebilir. Büyük iletişim problemleri olabilir. Büyük kararlardan ve adımlardan kaçınmalısınız.

26 Temmuz

Bir kaç gündür durağan harekette olan Merkür, bugün retro hareketine başlıyor. Merkür Aslan burcunda, 19 Ağustos tarihine kadar geri harekette olacak. Merkür geri hareketi, iletişimsel sıkıntılara, haberleşme de zorluklara, seyahat ve yolculuklarda aksiliklere sebebiyet verebilir. Elektrik ve elektronik aletlerle ilgili problemler oluşabilir. Bu dönem de yeni girişimlerden uzak durmak, varolan plan ve projelerle ilgilenmek daha akıllıca olacaktır. Bu 3 haftalık dönemde, geçmişten kalan konular, durumlar ve insanlar tekrar gündeminize düşebilir. Eski işlerinizle uğraşmalı, yeni başlangıçlar yapmamaya özen göstermelisiniz. Doğum haritalarınızda farklı alanlarda gerileyecek olan Merkür, kişisel olarak özellikle Aslan burcunda gezegenleri olan kişileri daha yoğun etkileyebilir. Merkür Aslan burcundayken sabit fikirli olma hali artacağından, bir de geri hareket etmesi, büyük yanlış anlaşılmalara ve kelime özensizliklerine yol açabilir. Bu dönemde detaylara takılmamalı, işlerinizde aksiliklere hazırlıklı olmalısınız. Merkür geri hareketi ile ilgili detaylı yazıyı blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

27 Temmuz

Bugün, Kova burcunun 4 derecesinde bir Ay Tutulması meydana geliyor. Ay Tutulmaları, çok kuvvetli Dolunay’lardır. Duygusal olarak yoğunluğun oldukça yüksek olacağı ve bu enerji altında o enerjinin sıfırlanacağı bir dönem başlıyor. Ay Tutulmasının etkisini geçtiğimiz 10 gündür hissediyor olabilirsiniz, önümüzde ki 10 gün içerisinde de etkileri devam edecektir. Duygusal olarak zorlayıcı etkiler barındıran bu Tutulma, arkadaş ilişkilerinizi tetikleyebilir. Aslan ve Kova aksları, kalp ve beyin ikilemleri ile ilgilidir. Mantığınız ve duygularınız arasında ki çekişme, bu Tutulma ile sonlanabilir ve karar verebilirsiniz. Tutulma Kova burcunda olduğundan dolayı, mantık, duygulardan daha ağır basabilir. Geri harekette olan Mars’ın da başrol de olduğu bu Tutulma da öfke ile hareket etmek, yıkılmasını istemediğiniz köprüleri yıkabilir. Kova burcunda ki bu önemli Ay Tutulması ile ilgili detaylı yazıyı blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

28 Temmuz

Başak burcunda bulunan Venüs, Oğlak burcunda ki Plüton ile destekleyici bir açı oluşturuyor. İlişkilerinizde derin konular üzerine eğilmek için oldukça sağlıklı bir enerji. Cinsel enerjiniz yükselebilir. İlişkilerde baskı, kısıtlayan tavırlar, kıskançlık, hırs ve kin gibi duygulardan uzak durmakta fayda var. Yeni başlayan ilişkiler oldukça karmik ve ders verici olacaktır. Hem Mars hem de Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmamalısınız. Yeni başlangıçlarınızı ve adımlarınızı Ağustos sonu ya da Eylül ayına bırakmak daha sağlıklı olabilir.

29 Temmuz

Günün erken saatlerinde Aslan burcunda bulunan Güneş ve Kuzey Ay düğümü kavuşuyor. Kuzey Ay düğümü gitmemiz gereken yol, ruhumuzun bu hayatta ki yolculuğunu ve hedeflerini gösterir. Bu enerji ile şans kapıları size açılabilir. Bugün tanışacağınız insanlar ve yaşadığınız olaylar gelecek için sizin hayatınızda önemli olabilirler. Sizi zorlayabilecek olaylar ve durumlar bile sizin hayat yolculuğunuzda size yarayabilecek durumlardır. Bugün kendinizi iyimser hissedebilir, bağımsızlığınız için savaşabilirsiniz. Ay güne Kova burcunda başlıyor. Bireysellik ve özgün olmak önem arz edebilir. Sosyal yardımlarda bulunmak, sosyal projelere dahil olmak için oldukça güzel bir enerji mevcut. Yalnızca öğleden sonra saatlerinde Ay ve Merkür’ün karşı karşıya gelişi zihninizi yorabilir. Aklınız ve kalbiniz arasında çelişki yaratabilir. Fikir çatışmaları artabilir. İnsanlarla fikir alışverişiniz yoğunluk kazanacaktır, gereksiz tartışmalardan uzak durup, karşılıklı yapıcı konuşmalar ve tartışmalar içine girmek için oldukça sağlıklı bir enerji mevcut.

30 Temmuz

Ay güne Balık burcunda başlıyor. Duygular ve hayaller yükseliyor. Daha spiritüel hissedebilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmek için meditasyon yapabilir, daha çok dua edebilirsiniz. Gerçeklerden uzaklaşmak istediğiniz, hayaller ve masallar içinde kaybolmak istediğiniz bir gün olabilir. Balık burcunun enerjisinde kurban etme ve kurban edilme eğilimi vardır. Depresif hissettiğinizi düşünüyorsanız, sizi canlandıracak aktivitelere yönelebilirsiniz. Ay Balık burcundayken daha kolay kaldırılabilirsiniz. Yanılgılar, dalgınlıklar ve aldatılmalar artabilir. Unutkanlıklarınız olabilir. Unutmak istemediklerinizi not alabilirsiniz. Bugünün enerjisini meditasyon yaparak, müzik dinleyerek, insanlara ruhsal olarak yardım ederek kullanabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili ayaklarınıza dikkat etmekte fayda var.

31 Temmuz

Ay güne Balık burcunda devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde Ay ve Jüpiter arasında oluşacak olan enerji ile duygusal olarak yükselebilirsiniz. Ruh halinizde abartılı iniş ve çıkışlar gözlemleyebilirsiniz. Ruhani olarak oldukça yüksek hissedebileceğiniz sabah saatlerini enerjinizi tek bir noktaya odaklanarak, dilek dileyerek değerlendirebilirsiniz. Öğle saatlerinde Neptün ile kavuşacak olan Ay, dalgınlıklara ve yanılgılara sürüklenme ihtimalini arttırıyor. Pozitif olarak yaratıcılığınızı ve sanatsal yeteneklerinizi kullanmanıza imkan tanıyor olacak. Oldukça romantik ve duygusal hissedebilirsiniz.